Kinder çikolata alırken dikkat edin!

Avrupa’da ortaya çıkan Salmonella bakteri krizine yönelik Tarım Ve Orman Bakanlığı, ikinci bir talimata kadar Kinder markanın ürünlerinin ithalatını durdurdu..

Abone Ol 

Kinderin bazı ürünlerinde Salmonella bakterisinin oluşması sebebiyle Avrupa’da belirli ülkelerde Kinder marka ürünler toplatılmıştı. Türkiye’den de bu yönde bir adım atılması üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı, Kinder markalı Kinder Shoko-Bons ürününün toplatılmasına karar verdi.

Üretimi Belçika da yapılan Kinder markalı bazı ürünlerde tespit edilen Salmonella bakterisine ilişkin sürecin takip edildiği belirtildi. Şimdiye kadar Türkiye’de yapılan denetimler sonucu alınan numunelerin analiz sonucunda herhangi bir bakteri ve Salmonella tespiti yapılamadığı bildirildi fakat Salmonella şüphesinden kaynaklı tedbir amaçlı Kinderin bazı ürünlerinin iki partisi piyasadan toplatılacak.

Kinderin hangi ürünleri tehdit oluşturuyor?

Türkiye’de sadece Kinder Shoko-Bons satışının durdurulması ile Fransa da olan Ferrero şirketi, Fransız halkından özür dileyerek aşağıdaki ürünlerin tamamının marketlerden toplatılacağını açıkladı:

– Kinder Surprise

Resim

– Kinder Maxi

Resim

– Kinder Mini Eggs

Kinder Hazelnut Mini Eggs (75 g)

– Kinder Shoko-Bons

Resim

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu