Kilo vermeye yardımcı 10 önemli öneri

Kadın erkek farketmeksizin hemen hemen herkesin fazladan var olan 5 kiloyu vermesine yardımcı olacak 10 önemli öneri.

Kadın erkek hemen hemen herkesin ortak derdi fazla kilo. Fazla kilolardan kurtulmaksa kimi zaman sanıldığı kadar kolay olmuyor. Özellikle son kalan 5 kiloyu vermek oldukça zorlu br macera. İşte siz de fazladan var olan ve hep yerinde duran son 5 kilodan muzdarip iseniz etkinliği kanıtlanmış bu 10 öneriye bir göz atabilirsiniz.

İşte kilo vermenize yardımcı olacak 10 öneri:

- Sabahları kalkar kalmaz ilk yapmanız gereken ılık limonlu ve ballı bir su içmek olmalı.

- İşe ya da okula giderken çok fazla spor yapma imkanınız yoksa en azından ineceğiniz duraktan bir durak önce inip o mesafeyi yürüyerek kat edebilirsiniz. Ya da aracınızı bir sokak ileriye park ederek güne hareket ederek başlamış olursunuz.

- Kahvaltıda mutlaka ama mutlaka tam tahıllı ekmek yiyin. Kolaya kaçıp poğaça ya da börek gibi bol karbohidratlı besinler tüketmeyin.

- Kahvaltıda siyah çay yerine yağ yakımına etkisi kanıtlanmış yeşil çay tüketin.

- Yiyeceklerinizi mümkün olduğu kadar uzun uzun çiğneyerek yavaş yavaş yiyin.

- Akşamları ev yapımı yoğurt tüketin. Ev yapımı yoğurtların içeriğinde bulunan yararlı bakteriler özellikle bel çevresi yağlarını eritmede birebir.

- Günde 2 litre su tüketin.

- Yemeklerinizde baharat kullanın. Özellikle acı biberde bulunan kapsaisin metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olur.

- Yeterli uyuyun. Uyurken salgılanan hormonlar hem gün içinde daha zinde olmanızı hem de metabolizmanızın düzenli çalışmasına yardımcı olur.

- Tuz ve şekeri kısıtlayın. Özellikle fazla tuz alımı vücutta ödem yaptığından ve ileride çeşitli hastalıklara davetiye çıkaracağından bu konuda dikkatli olun. Tatlı ve şekerli gıdaların da vücutta direkt yağa dönüştüğünü söylemeye bile gerek yok sanırız.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ