Kış aylarına yönelik sağlıklı beslenme önerileri

Kış aylarının gelmesiyle bağışıklık sistemimzin güçlendirilmesi daha da önemini arttırıyor. DoktorTakvimi.com uzmanlarından Dyt. Betül Yıldız bizlere Kış aylarında sağlıklı beslenmeye dair ipuçlarını paylaşıyor.

Fit Smoothie Diyeti

Diyetisyen Asiye Kübra Dursun, yılbaşı diyete ara vermek isteyenler ve bozmak istemeyenler için smoothie tarifi vererek tavsiyelerde bulundu.

Kışın neden iştahımız artıyor?

Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Nemutlu, özellikle bu mevsimde görülen iştah artışının sebeplerini hakkında açıklamalarda bulundu.

Sigarayı bırakınca kilo almak korkusuna kapılmayın

Sigarayı bırakınca kilo almak korkusuna kapılmayın

Beslenme ve Diyet Uzmanı Gizem Akgül, sigara bırakma sürecinde yeterli ve dengeli beslenme programlarının takip edilmesini önerip, aşırı kısıtlayıcı diyetlerden uzak durulması gerektiğini söyledi.

Horlama, uyku apnesi habercisi olabilir

Horlama, uyku apnesi habercisi olabilir

Yaşam kalitesini ve sosyal hayatı olumsuz etkileyen uyku apnesi mutlaka tedavi edilmelidir

Hamilelere yaz aylarında egzersiz önerileri

Birçok anne adayı bebeğine zarar vereceği düşüncesi ile hamilelik döneminde spordan uzak duruyor hatta mümkün olduğunca az hareket ediyor. Bunun tersine gebelik döneminde doğru yapılan egzersizler oldukça önemli. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Çiğdem Güler konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Kilonuzun nedeni kişiliğiniz olabilir

Bir çok diyeti, çeşit çeşit egzersizleri ve her türlü çareyi denediniz ama yine de kilo veremediniz mi? Hatta belki de kilo aldınız. Belki de bu kadar uğraşa rağmen kilo verememenizin nedeni kişiliğinizden kaynaklanabilir.

Göz sağlığı için ihmal edilmemesi gereken besinler

Göz sağlığının korunmasında ideal kilonun korunmasının ve beslenmenin önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, göz sağlığı için tüketilmesi gereken besin gruplarına dikkat çekiyor.

Hamile kalmayı zorlaştıran etmenler

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meral Sönmezer, gebeliği önleyen etmenleri paylaştı.

Jüpiter Balık burcuna geçti

Jüpiter gezegeni 14 Mayıs 2021 tarihinde Balık burcuna geçti ve 12 Mayıs 2022 tarihine kadar burada seyahat edecek. Astrolog Ceylin Çelebi, Jüpiter'in bu seyahatinin tüm etkilerini değerlendirdi.