Kilo vermeyi engelleyen sabah alışkanlıkları

İşte ekstra kilo almaya neden olduğu bilimsel olarak kanıtlanan sabah alışkanlıkları.

Abone Ol 

Sabah vakitleri diyet programı da dahil olmak üzere günün geri kalanı için insanın ruh halini ayarlar. Bu nedenle sabah yapılan ritüeller, vücudun tüm kalorileri kullanıp kullanamayacağını ve öğlen yiyeceğiniz yemeğin miktarını belirler.

Kahvaltı yapmamak

Aslında yediğimiz zaman yediğimizden çok daha önemli. Yapılan araştırmalarda, yoğun bir kahvaltı ve hafif bir akşam yemeğiyle yapılan diyetin çok daha etkili olduğunu kanıtladı. Bilim adamlarının geldiği ana sonuç, yüksek kalorili bir kahvaltı yemeyi asla reddetmemelisiniz. Öğle yemeğiniz orta boy olmalı ve akşam yemeğiniz hafif olmalıdır.

Gün ışığında yürümemek

Güneş ışığı beyaz yağ dokusunun yanmasını sağlar. Kanada Edmonton’daki Alberta Üniversitesi’ndeki araştırmacılar bir deney yapmış ve lipitlerin güneş ışığına maruz kaldıklarında azaldığını kanıtlamıştır. Bu keşif, insanların kış mevsiminde güneş ışığının olmadığı zamanlarda neden kilo aldıklarını kısmen açıklıyor.

Uyandıktan hemen sonra su içmemek

Bilim adamlarına göre yetişkin bir kişinin vücudu% 55 ila% 60 sudan oluşur, bu yüzden uyandıktan hemen sonra bir bardak su içmek gerekir. Su, metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca vücudun toksinlerden kurtulmasına yardımcı olur.

Egzersiz yapmamak

Kalori yakmak ve metabolizmanızın hızını dışında, sabah egzersizleri iştahınızı azaltmanıza da yardımcı olabilir.

Lezzetli yemekleri akşama saklamak

Eğer tatlı ya da kalorisi yüksek bir yiyecek yemek istiyorsanız bunu sabah yapın. Sabah yenen bir muffin, akşamları yendiğinde daha fazla kilo almanızı sağlar.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu