Kilo vermek artık çok kolay! Kalorileri azaltmak için 3 basit ipucu

Pandemi sırasında birkaç kilo aldınız mı yoksa uzun süredir sağlıklı bir kilo mu hedefliyorsunuz? Kilo verirken nelerin önemli olduğunu ve aç kalmanıza gerek kalmadan kolayca kalori tasarrufu yapmak için hangi hileleri kullanabileceğinizi açıklayacağız.

Abone Ol 

Kilo kaybı için gerekli olan kalori açığı

Fazla kilolara savaş açmak için her şeyden önce yardımcı olan şey: düzenli egzersiz ve sağlıklı, dengeli beslenme . Çok önemli: Vücudun yağ rezervlerine girmesi ve kiloların erimesi için bir kalori açığında korumalısınız. Bunu, harcadığınızdan daha az kalori tüketerek yapabilirsiniz. Ancak bu, aç kalmanız veya hemen yemeyi bırakmanız gerektiği anlamına gelmez. Sıkı diyet genellikle kilo vermenin sağlıklı bir yolu değildir. Bunlar hızlı kilo verme başarısı vaat etse de, eski yeme alışkanlıklarınıza döner dönmez eski kilolarınızı hızla geri alacaksınız.

Bu nedenle bütünsel bir diyet değişikliği daha sağlıklı ve verimli bir yaklaşımdır. Aşağıda, acıkmadan bir veya iki ek kaloriden tasarruf etmek için hangi akıllı ipuçlarını kullanabileceğinizi anlatacağız.

Bu, kalori tasarrufu yapmanın kolay yolları:

1. Su iç

Az su içmenin vücuda 9 etkisi - Acıbadem Hayat

Hepimiz bol su içmenin sayısız sağlık yararı vaat ettiğini biliyoruz. Bu nedenle sıvı alımı kilo vermemize de yardımcı olabilir. Yeterince su içersek midemiz doyar ve daha az aç hissederiz. Daha çabuk doymak için yemekten hemen önce büyük bir bardak su içmelisiniz. Ayrıca, vücut su filtreleme işleminde enerji kullandığından, içme suyu kalori tüketiminizi artırır.

2. İyi çiğneyin

Yemeği Çok Çiğnemek Büyük Önem Taşıyor! - Özgün Kocaeli Haberleri

Sindirim, yemeğimizi çiğnediğimizde ağızda başlar. Bu süreçte, karbonhidratları ve yağları ayıran tükürük yoluyla enzimler salınır. Yemeğinize zaman ayırır ve iyice çiğnerseniz, genellikle daha az yersiniz. Çünkü yaklaşık 15 dakika sonra tokluk hissi devreye giriyor. Ek olarak, kapsamlı çiğneme, bağırsakta doğal iştah bastırıcılar olarak işlev gören belirli hormonları salmayı amaçlar.

3. Yeterince uyuyun

Mevsim geçişlerinden etkilenmemek için 9 öneri

Çok kısa bir geceden sonra, ertesi gün önemli ölçüde daha büyük bir iştah hissediyor musunuz? Araştırmacılar, uyku eksikliğinin beynin ödül sistemini harekete geçirdiğini ve tatlı veya yağlı yiyecekler için aşermeye yol açtığını buldu. Bu nedenle çok az uyku kilo verme başarınızı kalıcı olarak azaltabilir. Ne kadar uykuya ihtiyacınız olduğu bireyseldir. Çoğu insan yedi ila sekiz saat arasında idare eder.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu