Kepek sorunun önüne birlikte geçelim

Abone Ol 

Kepek rahatsız edici saç sorunları arasında yer alıyor. Hem kadın hem de erkek için gerçekten can sıkıcı bir durum. Ve kepekten kurtulmak için çeşitli yöntemler deneniyor.  Bu yöntemlerin çoğu etkili bir sonuç veremiyor. Kepek oluşumu yaşa ve iklime bağlıdır. Işığa, özellikle kışın UV ışınına çok az maruz kalma kepek üretimini artırır. Saç bakım rutini de önemli bir rol oynar. Kepek oluşumu saç yeterli sıkta yıkanmazsa belirginleşir. Saçınızı kepeklerden arındırmak adına size bir kaç ipucu vereceğiz.

Limon suyu

Saç diplerinize limon suyunu sürüp iyice yediriniz. 20-25 dakika bekletiniz. Beklemenin ardından saçı iyice yıkayınız.

Zeytinyağı

Zeytinyağını saçınızı yıkamadan önce tüm saçınıza sürünüz. Kafanıza sürdüğünüz zeytinyağını saçınızda ne kadar tutarsanız o kadar faydalı olacaktır. Uyumadan önce saçınıza yağ sürüp kafanızı havlu ile sarabilirsiniz. Uyandıktan sonra saçınızı iyice yıkayınız. Zeytinyağı sayesinde parlak, beslenmiş ve kepeklerden arınmış saçlara kavuşmuş olacaksınız.

Yumurta sarısı

Yumurta sarısını iyice karıştırarak saçınıza uygulayınız. Saçınıza uyguladıktan sonra bone takabilirsiniz. Yumurtayı saçınızda 1 saat tuttuktan sonra iyice yıkayınız.

Çemenotu tohumu

1 yemek kaşığı çemenotu tohumunu ufalayınız. Ufalanan tohumları iki fincan sıcak suda demleyiniz. Bu karışımı bir gece bekletiniz. Bekleyen karışımı süzünüz. Süzdüğünüz suyu saçınıza iyice yediriniz. 1 saat beklettikten sonra yıkayınız.

Elma sirkesi

Çeyrek bardak elma sirkesini çeyrek bardak su ile seyreltiniz. Bu karışımı saçınıza yediriniz. 1 saat bekletiniz. Daha sonra iyice durulayınız. Elma sirkesi hem kepeklerinizden kurtulmanızı sağlayacak hem de saçınızın daha parlak olmasına yarayacak.

Sarımsak

Sarımsağı eziniz ve saç derinizi bununla ovalayınız. Saç derinize bolca masaj yapınız. Sarımsağı saçınızda beklettikten sonra iyice durulayınız.

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağını birkaç damla şampuanınıza katınız. Bu sayede kepeklerden çok daha etkili bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu