Kendinize yakışan rengi bulun

Naomi Campbell beyaz giymeyi, Anne Hathaway pastel tonlardan uza kalmayı tercih ediyor. Peki sizin için doğru renk hangisi?

Kıyafetlerinizi seçerken teninize uygun olmayan renkleri tercih etmek sizi olduğunuzdan daha solgun veya daha sert görünmenizi sağlar. Bu nedenle doğru rengi seçmek her zaman önemlidir. Mesela Naomi Campbell beyaz giymeyi, Anne Hathaway pastel tonlardan uza kalmayı tercih ediyor. Peki sizin için doğru renk hangisi? İşte ten rengine göre kıyafet seçiminin ipuçları.

Açık tenliler

Cilt renginizle karşıt tonları seçin. Bu, size renk katacaktır. Beyaz tenliyseniz, dolabınızda kahverengi, bordo, gri ve lacivert gibi koyu renklere yer açın. Pastel ve yumuşak renklerden kaçının.

Buğday tenliler

Orta bir ten rengine sahipseniz, zıtlık oluşturmak için biraz daha parlak ve koyu tonlar sizi daha iyi gösterecektir. Cilt tonunuza yakın olan yeşil veya sarı renkleri tercih etmekten kaçının.

Koyu tenliler

Koyu ten rengi ile uyuşacak en güvenli renk beyazdır, ancak diğer renkleri denemek isterseniz, mor, pembe, şeftali, portakal, sarı ve yeşilin açık tonları da harika görünecektir. Kahverengiden kaçının.

.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :