Kendi yağlarınızla estetik bir görünüme kavuşun

Bir düşünsenize... Yağlarınızdan kurtulurken aynı zamanda da kendi yağlarınızla estetik bir görünüme sahip oluyorsunuz.

Yağları vücudumuzun dolgu deposu olarak düşünebiliriz. İstemediğimiz yağlardan kurtulurken bunlardan fayda sağlamak da mümkün. Özel bir teknikle alınan yağlar birtakım işlemlerden geçirilerek steril şartlar altında vücudun diğer bölgelerine enjekte edilebilir.

Liposuction işleminde başarının hasta ve hastanın uygulama yapılacak bölgesinin iyi seçilmesine bağlı olduğunu dile getiren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara, liposuction ile kişilerdeki yağ hücre sayısının azaltılmış ve oluşan yara iyileşmesinin etkisi ile bölgenin daha sert bir kıvama ulaştığını vuguladı.

Asla basit bir işlem olmadığını anlatan Erkara, diğer ameliyatlar gibi teknik ayrıntısı olmasa da el işçiliğinin öneminin çok büyük bir meziyet olduğunu belirtti. Bir başka avantajı ise alınan yağın dolgunlaştırılması gereken başka bir bölgeye nakledilmesinin de aynı anda yapılabilir olmasıdır. Örnek olarak liposuction ile aynı seansta orta yüz bölgesindeki çökmenin düzeltilmesi, poponun dolgunlaştırılması verilebilir.

Bunca alternatif cihaz çıkmasına rağmen klasik ıslak teknikle yapılan liposuction yönteminin kesinlikle out olmadığını anlatan Op. Dr. Defne Erkara, liposuctiona bakış açısının, el başarısının, sabırda gizli olan başarının asla yitirilmeyeceğeni vurguladı. Çünkü işlemin insana yapılıyor olmasının ve yine insanın el ayarının başarının altın anahtarı olduğunu dile getiren Erkara, bu yöntemin başarısının yadırganamayacağını belirtti.

Liposuction yöntemi ile en sık hangi bölgelere yağ enjeksiyonu yapılabilir ?

1- Yüz bölgesi

Yüzün üst 2/3 kısmına dolgunluk vermek amacıyla yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu dolgunluk etkisi yanında yüz derisinde de gençleşme etkilerine yol açar. Gülme çizgileri, kaş çatma çizgileri, dudaklar yüzdeki yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırılan diğer bölgelerdir.

2- Meme bölgesi

Memesi küçük olan bayanlarda memenin hacmini arttırmak amaçlı yapılabilir. Pek tercih etmediği bir yöntem olduğunu, sonuçlarının silikon ile meme büyütmeden üstün olduğuna inanmadığını, meme dokusuna yapılan enjeksiyonların geneline de karşı olduğunu dile getiren Op. Dr. Defne Erkara, son derece önemli olan bir organın takiplerini etkileyecek işlemlere hiç sıcak bakmadığını belirtti.

3- Kalça ve popo bölgesi

Bazı bayanlarda kalçada yuvarlak kadınsı bir hat yoktur. Genellikle popo da belirgin değildir. Bu nedenle kalça ve popo bölgesini dolgunlaştırmak amacıyla yağ enjeksiyonu uygulanabilir. Bu bölgelerde yağ enjeksiyonu protezlerden daha doğal ve etkin sonuçlar verebilmektedir. Oturma bölgesi olduğundan ve popo kıvrımının belirlenmesi yağ enjeksiyonu ile daha kolay verilebilmektedir.

4- Bacak eğriliği

Bazı kişiler bacaklarını birleştirdiklerinde bacaklar birleşmez arada boşluk kalır. Bu durum hem üst bacakta hem de alt bacakta olabilir. Bu durumda bacakların daha düzgün görünmesini sağlamak amacıyla bacak içine yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu yöntemle uyumun bacak protezlerinden daha fazla olduğuna inandığını anlatan Erkara, ,protezlere alışamayarak çıkarttırmak isteyenlerin sayısının oldukça fazla olduğunu vurguladı.

Yorumlar

MAMOŞ 30-04-2015 12:24:00

EZ KURBANA DE

ASD 30-04-2015 12:02:10

OK

YORUM YAZ