Kelliğe 3 boyutlu çare

Erkeklerin saç korkusunu ortadan kaldırmak için yeni bir yöntem ortaya çıktı.

Kadının dünyasında takıntı haline gelen uğraşıları varsa, erkeklerin dünyasında da kellik korkusu var. Özellikle genç nesil, kimselere söylemeye cesaret edemese de, gün gelip de saçlarını kaybetme korkusu yaşıyor. Saç ekimi, protez saç ve kozmetik ürünlerle saç dolgunluğu sağlamak öne çıkan yöntemler. Ancak son dönemlerde erkeklerin saç korkusunu ortadan kaldırmak için yeni bir yöntem ortaya çıktı.

3 boyutlu simülasyon

Saça dair birçok işlemi başarı ile gerçekleştiren HFS Center Estetik Direktörü Serkan Bozkurt, "Saç simulasyonu, seyrek veya hiç saçı olmayan erkeklerin kabusunu ortadan kaldıracak gibi görünüyor" dedi. Kişiye özel saç sabunundan, tropik meyvelerle saç maskelerine, mezoterapiden, sac masajına kadar bir çok uygulama gerçekleştiren Serkan Bozkurt, 3 boyutlu saç simülasyonunun Türkiye'de ve dünyada hızla yayıldığını ifade etti.

Yaşam tarzı haline geliyor

Erkeklerin saç korkusunu ortadan kaldırmak için ağırlıklı olarak saç ekimini tercih ettiğini söyleyen Serkan Bozkurt, "Saç ekim yöntemlerinde teknolojinin de getirileri ile farklı yaklaşımlarla saç problemleri halledilmeye çabalamıyor. Ancak hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, gerçek saç gibi sonuç elde edilemiyor. İşte tam da bu noktada saç simülasyonu erkeklere umut oluyor. Saçı olmayan veya seyrek olan erkeklere, kafalarında sanki saç varmış gibi saç simülasyonu gerçekleştiriyoruz. Bu yöntem Avrupa ve dünyada bir yaşam biçimini de ifade ediyor” dedi.

Altın dokunuşlar

3 boyutlu saç simülasyonunun saç derisine yeni saç efektleri vererek daha yoğun ve gür bir görünüm elde edilmesi esasına dayandığını ifade eden Serkan Bozkurt, "Altın iğne ile kişinin saç kalınlığına uygun birebir aynı saç efektleri veriliyor. Kullanılan tüm ürünlerin tek kullanımlık ve kişiye özel olması da birçok sorunu başta çözüyor. Ortalama bir 3 boyutlu saç simülasyonunda 100 ila 150 bin arasında altın dokunuş gerçekleştiriliyor. Yapılan saç simülasyonu ile kişi 3 ila 5 yıl cilt yapısına bağlı kullanım imkanı sağlıyor” diye konuştu.

Yorumlar

YORUM YAZ