Kedi evim projesi

Adore mobilya 11.sini gerçekleştirdiği #kedievimadoreden sosyal sorumluluk projesini bu yıl da hayvan severlerden büyük ilgi ve destek gördüğü kedi evim projesini hayata geçirdi

Evcil hayvanlarda obezite riski; hareket ve beslenmeye dikkat

Pandemi döneminde özellikle kedi ve köpeklerin obezite tehlikesiyle karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Veteriner Hekim Tarık Akan, hareket ve beslenme konusunda uyarılarda bulundu.

Kedilerle yaşam boyu birliktelik için düzenli sağlık kontrolü şart

Kedilerin insan hayatını değerli ve sağlıklı kıldığını ifade eden Çağla Çavuşoğlu, birçok kedi sahibinin, kedileri sayesinde pandemi sürecinde mutluluklarını koruyabildiğini saöyledi.

Evde beslenen kuşlar alerjilere neden olabilir

Evde beslenen kuşlar alerjilere neden olabilir

Köpekler ve kedilerin yanı sıra, kuşlar da sıkça evcil hayvan olarak tercih edilen önemli bir grubu oluşturur. Evlerinizde veya yakınında beslediğiniz kuş türleri de alerjik reaksiyonlara neden olabiliyor. Yetişkin Alerji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Kürşat Epöztürk, kuş alerjilerini detaylı bir şekilde anlattı.

Kedilerin yarısından fazlası düzenli sağlık kontrolünden geçirilmiyor

Kedilerin yarısından fazlası düzenli sağlık kontrolünden geçirilmiyor

‘Kedinizi Veteriner Hekimine Götürün’ farkındalık kampanyası kapsamında gerçekleştirilen araştırmada kedilerin yarısından fazlası düzenli sağlık kontrolünden geçirilmediği ortaya konuldu.

Ebru Şallı: Hayata tutunmaya çalışıyorum

Geçtiğimiz Nisan ayında 10 yaşındaki oğlu Pars Tan'ı kaybeden ünlü manken Ebru Şallı, oğlu Pars Tan'ın vefatının ardından yaşadıklarını anlattı.

Depremde evcil hayvanlarımız için neler yapabiliriz

İzmir depreminde yıkılan binaların enkazlarının altından saatler sonra çıkarılan evcil hayvanlar, depremden onların da etkilendiğini hepimize hatırlattı. Peki, olası depremlere karşı yapılan hazırlıklara, evde beslenen hayvanlar nasıl dahil edilmeli? İşte depremde evcil hayvanlarımız için yapılabilecekler.

Kedi maması seçerken nelere dikkat etmeliyiz

Yetişkin ve yavru kedi maması çeşitlerinden kısırlaştırılmış, obez ve farklı cins kedilere kadar kedi maması seçerken dikkat edilecek her şeyi sizin için derledik...

Kedilerimizi en iyi nasıl besleyebiliriz

Kedimiz için en iyisini düşünmeden önce bize yardımcı olabilecek tüyoları sizler için derledik...

Alçakgönüllülük sanatı

Manevi tevazuların acilen yeniden canlanmasının zamanı geldi...