Kedi patilerinin oluşturduğu tırnak izleri nasıl geçer?

Evcil hayvanı olanlar mutlaka kedi tırmalaması ve çiziği sorunu ile karşılaşmıştır. İşte cildinizdeki pati tırmık izlerini geçirmenin 5 basit yolu...

Abone Ol 

Kiminin çocuğu olarak gördüğü evlerin neşesi kedilerin pati izlerini herkes bilir. Özellikle kedi sahiplerinin kollarında ufak ufak çizikler muhakkak vardır. Oyun esnasında veya küçük huysuzluk krizlerinde sahiplerini tırmalayabilmesi sonucu oluşan bu izler bazen can sıkıcı olabilmektedir. Bu tırmalamaların sonucunda kırmızı çizikler meydana geliyor ve genellikle el, yüz ve bacaklarda iz kalıyor. Peki, hayvan severlerin en büyük korkusu olan tırnak izlerinden kolayca kurtulmanın yollarının olduğunu söylesek? Kedilerin oluşturduğu bu tırnak izleri için kolayca uygulayabileceğiniz bazı yöntemleri sizler için bir araya getirdik! Umarız faydasını görürsünüz…

1) Yara izlerine iyi gelen kremler

En İyi Cilt Tonu Eşitleyici Kremler | CildimveBen

Bu tarz antiseptik kremler oluşan yara izlerinin ve kedi tırmalama çiziklerinin üzerinden zaman geçse dahi etkisini gösterecek ve çabucak iyileşmesini sağlayacaktır.

2) Aloe vera özü kullanmak

Aloe Vera richtig zubereiten

 

Özellikle son dönemlerin favori bitkisi olan aloe vera hemen hemen herkesin evinde vardır. Dekoratif özelliğinin yanı sıra yara izleri ve tırnak izleri için büyük bir iyileştirme görevi üstlenmektedir. Jelini çıkardığınız aloe verayı günde 2-3 defa tırnak izi üzerine masaj yaparak uygulayın ve birkaç gün içerisinde cildinizin iyileştiğine tanık olacaksınız.

3) Kantaron yağı

Kantaron Yağı Ne İşe Yarar? Şifalı 9 Kullanımı - Nefis Yemek Tarifleri

Kantaron yağı, anti bakteriyel, anti enflamatuar ve antiseptik özellikleri sayesinde yara izi sivilce gibi durumları ortadan kaldırmaya yarar. Kantaron yağının kedi tırmalama izlerini geçirmede son derece hızlı ve pratik bir yöntemdir.

4) Buz küpleri

Buz Küplerini Bakım Rutininize Eklemeniz İçin 8 Neden - Mahmure

Morarma, vurma, çarpma ve düşme gibi durumlarda ilk müdahale olarak kullanılan buz küpleri, kedilerin tırmık izlerinin oluşumu esnasında aniden buz konulursa fazlasıyla etki sağlamaktadır. İster direkt iz olan bölgeye tutarak ister bir beze sardığınız buz küplerini bu bölgeye yerleştirirseniz izin kalıcı olmasını ve kızarmasını engelleyebilirsiniz.

5) Salatalık

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır? | Pervin Dinçer

Salatalık, astringent yani büzücü etkisi sayesinde yüzdeki ve cildinizdeki pek çok izlerin iyileşmesine yardımcı olmasıyla biliniyor. C vitamini açısından oldukça güçlü olan salatalık, cildin hızlıca onarılmasını sağlıyor. Cildinizde meydana gelen kedi pati izlerine dilimlediğiniz salatalıkları buzdolabında soğuttuktan sonra  bu bölgeye yerleştirip bekletin. Bu uygulamayı istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu