Kazanan Katy Perry oldu

Başarılı ve güzel şarkıcı Katy Perry, yeni klibinde hamile olduğunu sürpriz bir şekilde açıkladıktan sonra gündemden düşmüyor.

Nişanlısı Orlando Bloom ile düğünlerini corona virüsünden dolayı erteleme kararı alan Katy Perry, bir süredir çalıntı şarkı suçuyla karşı karşıyaydı. Katy Perry'nin Dark Horse adlı şarkısı için 2,78 milyon dolarlık telif cezası kesilmişti. Açtığı mahkeme sonucunun lehine sonuçlanmasıyla telif cezasını kaldırmış oldu.

Telif cezası kaldırıldı

2009 yapımı Joyful Noise adlı parçadan toplam 16 saniyelik bir bölümü çaldığı gerekçesiyle telif cezası verilen güzel ve başarılı şarkıcı Katy Perry, itirazı ile kendisine ve şarkısına olan güvenini göstermiş oldu.

Perry'nin avukatı Christine Lepera: "Mahkeme jüri kararını boşa çıkardı ve Dark House şarkısının, Joyful Noise şarkısının hukuki hakkını ihlal etmediğini tespit etti. Bu, müzik yaratıcıları ve müzik endüstrisi için önemli bir zafer. Müzik yapı taşlarının tekelleştirilemeyeceğini gösteriyor. Dark Horse'un yaratıcıları haklı çıktı" açıklamasını yaptı.

Yorumlar

YORUM YAZ