Antidepresan kullanmaya neden bu kadar meyilliyiz?

Çağın hastalığı olarak değerlendirilen depresyonun artmasıyla beraber insanlar da bu durumla başa çıkabilmek için tercih ediyor daha çok...

Aşının adet düzensizliğine etkisi

Covid-19 aşısı ve yan etkileri hakkında birçok araştırma yapılırken bu süreçte görülen adet düzensizlikleri ise doğrudan koronavirüs ve aşının oluşturduğu yan etkilere bağlanması kadınların stres düzeyinin daha da artmasına neden oldu.

Çocukları uykusuz bırakan sebepler

Her çocukta farklı şekilde kendini gösterebilen uyku problemlerinin etkilerini azaltmak için yapılabilecekleri Uzman Dr. Ersin Sarı açıkladı.

Eko-kaygının panik ataklara varan sonuçları olabilir

Eko-kaygının panik ataklara varan sonuçları olabilir

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz eko-kaygı, uzmanlara göre, aslında evimiz olan gezegenimizi korumak için bir miktar gerekli bir tepkidir.

8 adımda sınav stresinden kurtulmak mümkün

8 adımda sınav stresinden kurtulmak mümkün

Uzman Klinik Psikolog Berra Baş, halk dilinde ‘sınav kaygısı’ olarak bilinen durumun psikoloji literatüründe performans kaygısı bozukluğu olarak geçtiğine dikkat çekti.

Uzmanı uyardı: Kaygı düşman değil, doğal bir duygudur

Uzman Klinik Psikolog Töre Simge Korkut, birtakım egzersizlerle kaygıyla kurduğumuz ilişkinin bize verebileceği zararları azaltmanın mümkün olabileceğini söyledi.

Pandemi, orman yangınları ve sel, insanlarda korku ve endişeyi arttırdı

Psikiyatri Uzmanı Dr. Emel Sönmez, Türkiye'de son dönemde yaşanan Kovid-19 salgını, yangınlar ve ardından meydana gelen sel felaketlerinin insanlarda kaygı ve korkuyu arttırdığı belirtti.

Sünneti anlatırken kullanılan yanlış ifadeler kaygıyı artırabiliyor

Uzmanlar, uzayan sürecin kaygı artışına yol açması nedeniyle kardeşler arasındaki yaş farkının 1’den fazla olması durumunda büyük çocuğun bekletilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Sınav kaygısı ile baş etmenin yolları

Sınav kaygısının çocuğun günlük yaşamını, okul başarısını etkilediğini belirten Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Seher Akbaş sınava girecek gençlerin ailelerine önemli tavsiyelerde bulundu.

Beyin haritalaması ile unutkanlığın nedeni anlaşılabiliyor

Beyin check up’ı beyin sağlığını ölçmek için kullanılıyor. MR, nöropsikolojik testler gibi bir dizi tetkikten oluşan beyin check up sayesinde kişinin unutkanlık ya da bilişsel işlev kaybının hangi aşamada olduğu ve ilerleme riskinin olup olmadığı anlaşılabiliyor.