Kasım ayına özel romantik saçlar

Saç Stilisti Mehmet Özel, aşkın ve romantizmin ayı olarak da bilinen Kasım ayına özel sadece 1 işlem ile 3 romantik saç modelinin sırlarını paylaştı.

Kasım ayının aşk ve romantizm dolu enerjisi saçlarda da kendi trendini oluşturmaya devam ediyor. Ünlü Saç Stilisti Mehmet Özel, kasım ayının ruhuna uygun saç modellerini anlattı.

Bakımlı duran romantik saçlar için çok çaba sarf etmeye gerek olmadığıın belirten Özel, adım adım tüyolar verdi.

Öncelikle saçınızı yıkadıktan sonra kırmadan tarayabilmek ve saçın kendi nemini kaybettirmeden kurutabilmek, hem yapacağınız model için hem de saçlarınızın geleceği için çok önemli bir adım. Islak saçınızı yumuşatan, parlaklık veren yarımcı ürünleri kullandıktan sonra saçlarınızı iki yana ayırın ve uçlarından diplerine doğru sakin harekelerle taramaya başlayın. Kurutma işlemi için de, ince telli ve hacimsiz saçlara sahipseniz başınızı öne doğru eğerek kurutabilirsiniz. Böylece dolgun ve gür görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Kasım ayına özel romantik saçlar

Son yılların en çok tercih edilen trendi olan doğal iri bukleler, birçok saç modeline yakışıyor. Yapımı çok zor gözükse de ince maşası olan herkesin kolaylıkla yapabileceği bir işlem. Saçlarınızı 4 parmak boyutunda kalın tutamlara bölün ve ince maşanızı tüm tutamlar aynı yöne bakacak şekilde dolayın. Bu işlemde püf nokta, maşanın saçta kaldığı süredir. Kalın saçlarda 1, ince saçlarda ise 45 saniye yeterli olacaktır. İşlem sonunda saçlarınızı 80'lerin modasından kurtarmak için ise ince bir tarakla taramanız yeterli.

İşte iri ve doğal dalgalar ile yapılabilecek modeller:

Romantik ve Bakımlı

Kafanızı aşağıya eğerek saç diplerinize ellerinizle hacim kazandırdıktan sonra, yardımcı ürünlerle sabitleyebilirsiniz. Bu işlem çabasız güzellik görünümünü vererek romantik bir izlenim sağlar.

Duru görünüm

Atkuyruğu modeli, her dönemde asil olarak görülmüştür. Doğal ve iri buklelere sahip saçlarınıza özenle yapılmış bir atkuyruğu duru güzelliğinizi ortaya çıkartacaktır.

Geleneksel ve Modern

Hazır dalgaları olan saçlarınızın büyük bir bölümünü sol tarafa alıp, sağ tarafta yapacağınız minik bir saç örgüsü, hem modern hem de geleneksel bir görünüm kazandıraktır.

Yorumlar

YORUM YAZ