18 Ekim Dünya Menopoz Günü: Menopozu rahat geçirmek mümkün

18 Ekim Dünya Menopoz Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Nilgün Tandoğan ve Dyt. Figen Fişekçi Üvez, yaşam tarzında yapılacak birkaç değişiklikle bu dönemi daha rahat geçirmenin mümkün olduğunu anlattı.

Omuz ağrısını tetikleyen 6 neden

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır, omuz ağrılarını tetikleyen sebepler hakkında önemli bilgiler verdi.

Kilo vermeye hangisi yardımcı olur: Balık mı, tavuk mu

Balık ve tavuğun her ikisinin de zayıflamayı destekleyebilecek protein ile dolu olduğunu belirten Diyetisyen Serkan Sıtkı Şahin, hangisinin daha iyi olduğunu avantaj ve dezavantajları ile birlikte sıraladı.

Osteoporoz diyeti: Kaçırmamanız gereken 5 temel besin

Osteoporoz diyeti: Kaçırmamanız gereken 5 temel besin

Osteoporoz, kemikleri zayıf ve kırılgan hale getirir. Sağlıklı bir diyet, genel kemik sağlığını iyileştirmenize ve durumu önlemenize yardımcı olabilir. Diyetisyen Serkan Sıtkı Şahin, osteoporozu önleyebilmek için diyete eklenmesi gereken bazı önemli besinleri sıraladı.

Tuvana Türkay karın kasını gösterdi

Tuvana Türkay karın kasını gösterdi

Son paylaşımında karın kaslarını gösteren ünlü oyuncu Tuvana Türkay, takipçilerinin beğenisini topladı.

Kaş ve kirpik liftingde dikkat edilmesi gerekenler

Etkileyici ve kusursuz bakışların sırrı uygun kaş ve kirpik bakımından geçiyor. Peki, yüz bölgesinde en çok özen gerektiren kaş ve kirpik bakımı nasıl olmalı? Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı Ebru Roma, kaş ve kirpik liftinginde dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Göz çevresi estetiğinde dikkat edilmesi gereken noktalar

Yüz ameliyatlarında en çok dikkat edilmesi gereken yerlerin başında gelen göz çevresi estetiğinde dikkat edilmesi gereken noktaları Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran anlattı.

İş yeri yogası ile hareketli kalın

Normalleşme sürecinde iş yerlerine dönüşler de başladı. İş yerinde gün boyu hareketsiz kalmak istemeyenler için Fizyoterapist Gülşah Konakoğlu, iş yeri yogası önerdi.

Bilinçsizce yapılan egzersizler zarar verebilir

Özellikle evde egzersiz yapmak ve form tutmak isteyenler için önerilerde bulunan Milli Atlet ve Spor Eğitmeni Yaren Açar, bilinçsizce yapılan egzersizlerin vücuda zarar verebileceğini söyledi.

Spor yaparken atlamamanız gereken 10 altın kural

Kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla artan fiziksel aktivitelerin omurga sağlığınıza zarar vermesine izin vermeyin.