Kaş vitamini ile küsmüş kaşlarla barışın

Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, kaş vitamini hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

Hangimiz incecik kaş modasına uyup doğal kaşlarımızı yay gibi aldırıp, bu çılgınlığa dahil olmadık? Hangimiz her gün beğenmediğimiz kaşlarımızı şekillendirebilmek için ayna karşısında dakikalarımızı harcamadık? Tüm bunlar çoğu kadın için tanıdık bir senaryodan alıntılar gibidir ve kaşlarının küsmesine yol açmıştır. Üstelik tüm bunların yanı sıra depresyon, stres ve yoğun tempo da küskün kaşların arkasında yatan nedenler arasındadır. Her kadının aynaya baktığında onu tatmin edecek kaşlara sahip olmak istediğini söyleyen Ergül Keskin Conture Make up Studio'nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, kaş vitamini hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

Kaş vitamini nedir

Kıl köklerinin canlandırılması esasına dayanan kaş vitamini uygulaması, seyrelmiş, zayıf veya çeşitli sebeplere bağlı olarak dökülmüş kaşların tekrar çıkmasını amaçlar. Kaş vitamini;

- Stres,

- Dış etkenler,

- Yanlış beslenme

- Kötü alışkanlıklar

- Kullanılan bazı ilaçlar

- Genetik yatkınlıklar gibi faktörler nedeniyle küsen kaşlar için harika sonuçlar yaratır.

Kaş vitamini, güçlü içeriği sayesinde kaş kıllarının diplerine nüfuz ederek kaşların beslenmesini sağlar. Vitamin işlemi sırasında kullanılan serum, kıl köklerinin canlanmasına, güçlenmesine ve dökülen yerlerde tekrar tüylerin çıkmasına yardımcı olur.

Kendi kaşlarınızla en doğal sonuca ulaşın

Profesyonel kişilerce yapıldığında etkisini gösteren kaş vitamini uygulaması, tamamen doğal sonuçlar sunar. Kontür makyaj uygulamalarından farklı olarak kişinin kendi doğal kaşlarının çıkmasını sağlayan bu uygulama, kaşın yapısına ve sıklığına göre 3-5 seans arasında
değişmektedir. Vitamin ve yağlarla kaşları destekleyen bu uygulama bir cihaz yardımıyla kaşlara yedirilerek işlevini yitirmiş kaş köklerini uyarır ve aktif hale getirir.

Kaş vitamini nasıl uygulanır

Kaş serumu cihaz yardımıyla kaş köklerine nüfuz etmesi için uygulanır. Yaklaşık yarım saat süren bu işlem istenilen sonucu elde etmek amacıyla 3-5 seans olarak uygulanır. Seanslar arasında en az 20 gün olmalıdır.

Neden kaş vitamini yaptırmalısınız

Yüzün merkezinde yer alan ve gözlerin çerçevesi olarak kabul edilen kaşlar, sadece görsel bir unsur değildir. Güzelliğin matematiksel temsilcisi altın oran için yüzdeki simetriyi sağlayan kaşlar aynı zamanda kişinin ifadesini de karakterize eden çok önemli bir unsurdur. Bu
noktada yüz hatlarına ve göz şekline uygun bir kaş formuna sahip olmak güzellik için de olmazsa olmaz kriterlerden biridir.

Ancak kaş formumuz her zaman istediğimiz gibi olmaz. Kimi zaman genetik faktörler, kimi zaman dönemin modasına uyularak yapılan yanlış müdahaleler kaşların dökülerek eski canlılığını yitirmesine yol açabilir. Bu noktada birçok kişi çözüm olarak kaş kalemlerinden
veya kaş farlarından faydalanmaya çalışır. Ancak bunlar hem zaman alır hem de kalıcı bir çözüm sunmaz. Kaş vitamini ise kişinin artık çıkmayan, küsmüş kaşlarını uykudan uyandırır ve tekrar cilt yüzeyine çıkmasını sağlar.

Yorumlar

YORUM YAZ