Kaş ve kirpik liftingde dikkat edilmesi gerekenler

Etkileyici ve kusursuz bakışların sırrı uygun kaş ve kirpik bakımından geçiyor. Peki, yüz bölgesinde en çok özen gerektiren kaş ve kirpik bakımı nasıl olmalı? Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı Ebru Roma, kaş ve kirpik liftinginde dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Bakımlı kaşlar ve kirpikler bakışlarımızı daha özgüvenli hale getirir. Büyük bir özen gerektiren kaş ve kirpik bakımına en az cilt ve saçlarımıza olduğu kadar gerekli bakımı düzenli olak yapmalıyız. Özellikler kirpikler güzellik konusunda en çok emek sarf edilen alanların başında geliyor.

Kaş ve kirpik liftinginde püf noktalar

Kadın ya da erkek hepimiz güne güzel görünmek için ciddi bir zaman kaybı ile başlarız. Güzellik sektöründe geliştirilen uygulamalar güne daha pozitif başlamamızı sağlarken gereksiz zaman kaybını ortadan kaldırıyor. Bu uygulamalardan biri olan kaş ve kirpik bakımı iletişimde büyük rol oynayan gözlere odağı arttırmaktadır. 90'lı yılların başında çok popüler olan bakışları canlandırmak, gözleri daha iri göstermek için uygulanan kirpik perması kullanılan kimyasal solüsyonların kirpiklere zarar vermesinden dolayı insanların isteklerine olumlu cevap verilememiştir.

Fakat 90'ların sonunda geliştirilerek hayatımıza yeniden kazandırılan solüsyonlar sadece kirpik değil kaş şekillendirmede de kullanılmaktadır.

Kirpik ve kaş liftinginde uygulanan keratin bakım içeriğindeki hyaluronik asit sayesinde kirpik çapınız yüzde 20 genişleterek kirpiklerin daha uzun, dolgun ve kıvrık görünmesini sağlarken bakışlarınızı canlandırır ve gözlerin daha iri görünmesi sağlar. Ortalama 3 ya da 4 uygulama sonrası kirpik ve kaşlarınız da gözle görünür kalınlaşma ve uzama kaydedilir.

Kaş ve kirpik liftingini kimler tercih etmeli?

- İnce, zayıf, seyrek, düz kaş ve kirpiklere sahip olan kişiler

- Kalın, sık, düz kaş ve kirpiklere sahip kadın ve erkekler

- Kirpikleri ipek kirpikten zarar görmüş kişiler

- Kaş ve kirpikleri dökülen kişiler

Kirpik liftingi kimlere uygulanmaz?

- Mensturation (adet) döneminde olan kadınlara

- Gözlerinde aşırı hassasiyet ve alerjik durumu olan kişilere

- Hamilelerde ise 4.aydan sonra kişinin kendi tercihi doğrultusunda gönül rahatlığı ile uygulanabilir

Kirpik liftingin zararı var mıdır?

- Ürünler genellikler anti alerjiktir

- Kirpik lifting ürünleri genellikle SGS ve Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Fakat ülkemize standartlara uymadan giriş yapan ürünlerde bulunmaktadır.

- Maskaraya, kirpik permasına, kirpik kıvırıcılara, ipek kirpiğe karşın güvenli, etkili ve acısız bir alternatiftir.

- Etkin, kaliteli ve ürün doğru uygulama ile birleştiğide kirpik ya da gözlere zarar vermez.

- Kaş ve kirpik lifting işleminin kalıcılığı 1 ila 3 ay arasıdır.

- Kirpikler her sabah düzenli olarak fırça yardımı ile taranmalıdır.

- Devam ürünü olan keratin maskara ile kirpiklerimizin güçlenmesi sağlanır ve günde en az bir defa kullanılmalıdır.

Yorumlar

Ebru 12-10-2021 23:09:52

Aynı durum bende de oldu bir gözüm çok kıvrık oldu gözüm aşırı derecede ağrıdı yavaş yavaş geçiyor gibi sürekli ıslak tutuyorum asagi doğru tariyorum

Ayten 11-08-2021 23:55:24

Ben bugün yaptırdım aslında kirpiklerim uzun az çok gür diyebilirim. Çok kıvrık oldu sanki. Bir iki güne kadar. Duselirimi. Çok kıvrık oldu. Nedense

YORUM YAZ