Kaş trendi 2022: Mükemmel boyama sonuçları için 6 ipucu

Daha koyu ve daha belirgin kaşlar ister misiniz? Uzun süreli bir sonuç için kaşlarınızı renklendirebilirsiniz. Doğal bir renk sonucunun nasıl elde edileceğini yazdık

Abone Ol 

Neyse ki, dar ve ince kaşların dönemi geride kaldı. Bunun yerine kaşlarımızın büyümesinin tadını çıkarıyoruz ve kaşlarımızı doğal ve kalın bir şekilde kullanmayı tercih ediyoruz. Ancak herkes, yüz ifadeleri veren ve daha fazla kontur ve ifade veren dolgun ve belirgin kaşlara sahip değildir. Özellikle daha açık renkli olanlar genellikle daha az koyu renkli, zar zor görünen kaşlara sahiptir.

Kaşlarınızı doğru şekilde nasıl boyarsınız?

Kaşlarınızı kuaförde, güzellik uzmanında veya kaş barlarında boyatabilir veya kendiniz boyayabilirsiniz. Eczanelerden, parfümerilerden veya çevrimiçi mağazalardan olsun – artık boya kitleri için birçok teklif var. Ama tıpkı saç boyamada olduğu gibi, kaşları boyarken de pek çok şey ters gidebilir. Sizi hoş olmayan renk sonuçlarından korumak için en önemli ipuçları..

1. Uyumluluğu önceden test edin

Kaşlarınıza uyguladığınız renkler ve geliştirici jeller bazen göz çevrenizdeki hassas cildi tahriş edebilir. Hatta bazı insanların renklere alerjisi bile var. Bu, göz çevresinde şişlik, şiddetli kızarıklık ve ciltte yanma ile sonuçlanabilir. Kaşlarınızı boyamadan önce, cildinizin göze çarpmayan bir bölgesinde rengi test edin. Kaş boyamadan yaklaşık bir veya iki gün önce vücudun bir bölgesine az miktarda uygulayın ve sonraki birkaç saat ve gün boyunca reaksiyonu gözlemleyin. Gözle görülür veya fark edilir bir reaksiyon görmüyorsanız ürünü kaşlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.

2. Doğru rengi seçmek

Mümkün olan en doğal sonucu elde etmek için kaşlarınızı çok koyu renklendirmemelisiniz. Renk doğal kaşınıza ne kadar yakın olursa, renk sonucunuz o kadar ince olur. Açık tipler orta sarışın, açık kahverengi veya grafit tonlarına gidebilir. Esmer insanlar yoğun bir kahverengi tonu seçebilirler. Daha açık bir tonla başlamak ve yavaş yavaş daha koyu bir gölgeye yaklaşmak daha iyidir.

3. Cildi ve kaşları hazırlayın

Ancak renklendirmeye başvurmadan önce cildinizi kaşlarınızın çevresini hazırlamalı ve yağlı bir krem ​​sürmelisiniz. Bu şekilde cildinizin hoş olmayan renk atmasını önlersiniz. Kaşlarınız makyaj ve cilt yağlarından arındırılmış olmalıdır. İdeal olarak, bunun için biraz misel suyu kullanmalısınız.

4. Kaş rengini doğru uygulayın

Renklendirici ve geliştirici jeli birlikte karıştırdıktan sonra ince bir fırça ile rengi dikkatlice uygulayabilirsiniz. Kaşlarınızı önce büyüme yönünde, sonra diğer yönde boyayın. Tüm tüylerin eşit şekilde renkle kaplandığından emin olun.

5. Doğru maruz kalma süresi

Renge bağlı olarak, maruz kalma süresi yarım dakika ile tam beş dakika arasındadır. Renk ne kadar uzun süre uygulanırsa, o kadar koyu olur. Açık renkli saçlar genellikle rengi çok çabuk emer, bu nedenle kısa bir maruz kalma süresi yeterlidir.

6. Göz rengini yıkayın

İstenilen maruz kalma süresinden sonra, rengi nemli bir pamuklu ped ile dikkatlice çıkarmalısınız. Önce boyadığınız kaşla başlayın. Kaşlarınız ilk birkaç dakika içinde biraz koyulaşabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu