Karıncaları apartmandan çıkarmak için 3 ipucu

Evinizde karıncalar eksik olmuyor mu? O zaman bu yöntemler ile kolayca karıncalardan kurtulabileceksiniz..

Abone Ol 

Evdeki karıncaların nedenleri:

Karıncalar, tatlı ve protein açısından zengin yiyecekler aramaya başladıklarında, zemin kattaki apartmanlara ve evlere giren çatlaklardan, yarıklardan, sızdıran pencere ve kapılardan hızla yollarını bulabilirler. Etrafta kalan yemek artıkları ve meyveler daha sonra yemek olarak hizmet eder. Böcekleri çoğu zaman yiyeceklerini yuvalarına taşımak için kullandıkları karınca izlerinden tanıyabilirsiniz. Karıncalar kazançlı bir besin kaynağı bulduklarında, hemcinslerini cezbetmek için koku yayarlar.

Karıncaları apartmandan çıkarmak için 3 ipucu

1. Böcek öldürücüler ve tuzaklar kullanın

Böcek İlacı Böcek İlaçları Çeşitleri

Kimyasal pestisitler çok etkilidir. Bu böcek öldürücüler örneğin yüzeylere püskürtülür. Ancak bunlar solundukları, yutuldukları veya cilt ile temas ettikleri takdirde insanlar için de tehlikeli olabilir. Nefes darlığı, gözlerde sulanma ve hatta kalp sorunları gibi belirtiler tehdit edebilir.

Diğer bir alternatif ise zehirli yemlerdir. Örneğin, yem kutuları gibi tuzaklar zehirli yemle doldurulur. Bir karınca onu yerse, diğer tüm hayvanlara bulaşır. Çok kısa bir süre içinde tüm karınca kolonisi ölür. Böyle bir yemi kullanmaya karar veren herkes, onu evcil hayvanların ve küçük çocukların erişemeyeceği bir yere koymalıdır.

2. Bir tebeşir çizgisi çizin

Mungyo 10lu Beyaz Tebeşir Kutuda

Karıncalarla mücadelede denenmiş ve test edilmiş bir ev ilacı tebeşir veya kireçtir. Ön kapınızın veya verandanızın dışına geniş bir tebeşir çizgisi çizin. Neden? çünkü tebeşir alkalidir – karıncaların kaçındığı bir maddedir. Tebeşir çizgisinin yardımıyla kısa sürede doğal ve hayvan dostu bir bariyer oluşturdunuz.

3. Limon kullanın

Hamamböceklerinden Tamamen Kurtulmanın 12 Doğal Yolu - YouTube

Başka bir çözüm de limon kabuklarını yerleştirmektir. Küçük sürüngenler bu kokuyu hiç sevmezler. Hayvanları evden korkutmak için kabuğun bazı parçalarını karınca izine koyun veya yere sürün. Alternatif olarak, birkaç damla taze limon suyu da kullanabilirsiniz. Önemli: Mağazadan satın alınanları kullanmayın. Bunlar genellikle tatlandırılır ve karıncaları korkutmak yerine çeker.

Apartmanda karıncalar: nasıl önlenir

Temizliği sağlamak

Özellikle mutfakta temel hijyen sağlanmalıdır. Bu nedenle kullanılmış bulaşıkları hızlı bir şekilde yıkayın, çalışma yüzeylerini silerek temizleyin ve çöplerinizi düzenli olarak dışarı çıkarın.

Yiyecekleri uygun şekilde paketleyin ve saklayın

Açık yiyecekleri ortalıkta bırakmayın. Meyveleri kapalı kaplarda veya buzdolabında saklamak en iyisidir. Ayrıca kilerinizde açık ambalaj olmamalıdır. Şeker, un, makarna ve diğer malzemeleri hava geçirmez kaplara koyun. Saklama kavanozları özellikle uygundur. Böcekler yiyecek bulamazlarsa ilgilerini kaybederler ve başka yerlere bakarlar.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu