Kararan takılara son! Artık takılarınız pırıl pırıl parlayacak!

Davetlerde ışıl ışıl parlamak istiyorsanız mutlaka takılarınıza bu yöntemi uygulayın..

Abone Ol 

Çeşit çeşit takı kullanmayı seviyorsunuz fakat takılarınız bir süre sonra kararıyor mu? Takıların doğası gereği ne kadar özenli kullanıyor olsanız da bir süre sonra rengi solmaya ve kararmaya başlar. Takı severlerin en çok canını sıkan nokta da tabii ki budur. Fakat bununda üstesinde geleceğiniz takılarınızın pırıl pırıl parlayacağı, ilk aldığınızdaki gibi olacağı bir yöntemi elbette var.

Takılar Neden Kararır?

Her ne kadar temiz kullanmaya özen göstersek de takılarımızın uzun süre kullandığımızda karardığını görürüz. Sık sık temizlenmesine rağmen kararan takılar bazen kullanılan malzemeden dolayı bazen de hava ile temasından dolayı kararmalar görülebilir. Aynı zamanda takıların çok sık suyla temas etmesi de kararmasına neden olabilir.

Takılar Nasıl Parlar

Nasıl daha önce öğrenmemişim diyeceğiniz kadar kolay bir yöntem. Gerekli olan malzemeler yalnızca karbonat ve birkaç damla limon suyu.. Limon suyu ve karbonatı karıştırın takılarınızı bu karışımda iyice ovun ve sıcak suda bekletin. Sonucu gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Işıl ışıl parlayan takılarınızla göz kamaştıracaksınız..

Hangi Aralıklarla Takı Parlatma İşlemi Yapılmalı?

Takılarınızı ışıl ışıl yaparken dikkat edin zedelemeyin. Çok sık parlatma işlemi yapmak takılarınızın malzemesine zarar verir ve aşındırır. Ayda bir kez parlatma işlemi yapmak idealdir.

 

Başa dön tuşu