Karaciğere 40 gün detoksu

Abone Ol 

    Vücudumuza aldığımız besinlere çok dikkat etmeliyiz, zararlı yağlardan kaçınmalı, daha sağlıklı beslenmeye özen göstermeliyiz. Yediğimiz paketli ürünlerin vücudumuzda zararlara yol açabileceğini unutmamalı, aynı zamanda bunun yine daha sağlıklı beslenerek tedavi edebileceğimizi göz ardı etmeyelim.

Cynarin maddesi içeren, karaciğer, akciğer, bronşlar ve safra kesesinde biriken nikotini vücuttan atan,

Ayrıca içeriğinde; sodyum, kolesterol, potasyum, karbonhidrat, protein, kalsiyum, D ve A vitamini bulunan enginarın faydalarını saymakla bitmez. Özellikle düzenli kullanıldığında karaciğeri temizliği bilinmektedir.

Araştırmalara göre karaciğer yağlanmasının güncel olarak tek tedavisi yemek alışkanlıklarımızı değiştirmek ve meyve sebze ağırlıklı beslenmektir.

Karaciğer yağlanması tedavi edilmezse ilerleyen dönemlerde iltihaplanmaya ve hatta buna bağlı olarak siroz oluşumundan organ nakline kadar giden bir süreç başlayabilir.

Bu sebeple karaciğerin dostu enginarı 40 gün boyunca ister zeytinyağlı yapın, isterseniz de haşlayıp suyunu için. 40 günün sonunda iltihaplanma ortadan kalkar ve değerleriniz düzelir, daha temiz hissedersiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu