Balon balığını yemeyin

Son günlerde gündeme gelen ve zehirli olmasıyla bilinen balon balığı ile ilgili Prof. Dr. Tayfun Uzbay, önemli açıklamalarda bulundu.

Nurcan Tunçbağ'a UNESCO ödülü

Doç. Dr. Nurcan Tunçbağ, kanser hücrelerinin şifresini çözme çalışmalarıyla UNESCO Uluslararası Yükselen Yetenek Ödülü'nün sahibi oldu.

Düzenli kontroller hayat kurtarır

Kanser eskisi kadar olmasa bile hala korkutucu bir hastalık ve dünyada ölüm nedenleri arasında ön sıralarda yer almaya devam ediyor.

Meme kanseri tedavisinde gelişmeler

Meme kanseri tedavisinde gelişmeler

Meme kanseri tedavisi süresince ve sonrasında, belirtilerin ve yan etkilerin tedavisinde tamamlayıcı tıp tekniklerinden yararlanmak konusunda Integratif Tıp Derneği (SIO) ve Amerikan Klinik Onkoloji Derneği (ASCO) ortak görüş açıkladı.

Kanser oluşumuna neden olan risk faktörleri

Kanser oluşumuna neden olan risk faktörleri

Prof. Dr. Duygu Derin, kanser oluşumuna neden olan risk faktörleri ve alınması gereken önlemleri anlattı.

Kanser türleri ve kanserden korunma yolları

Prof. Dr. Gökhan Kandemir, en sık görülen kanser türlerini ve kanserden korunma yollarını anlattı.

Pankreas kanserinin tanısı ve tedavi yöntemleri

Prof. Dr. Alihan Gürkan, pankreas kanseri konusunda en küçük belirtilerin bile önemsenmesi gerektiğini belirterek, hastalığın tanı ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

Kadınlarda en sık rastlanan 3 kanser türü

Ülkemizde kadın kanserleri giderek artmakta. Peki kadınlarda en sık rastlanan kanser türleri hangileri ve bunların tedavisi nasıl yapılır? İşte cevaplar...

Beyin kanserine umut veren tedavi yöntemi

Araştırmacılar, tekrarlayan en yaygın ve agresif beyin kanseri türü olan glioblastoma hastalarının yaşam sürelerini uzatan yeni viral tedavinin umut vaat ettiğini açıkladı.

Aspirin kansere iyi gelebilir

Norveç'te yapılan bir araştırmaya göre düzenli aspirin kullanımında kanser hastalarının ölüm oranının yüzde 15 ile 25 değerinde azaldığı gözlemlendi.