Beyin tümörlerinde psikoloji göz ardı edilmemeli

Beyin tümörlerinin 100’ün üzerinde farklı tümörü kapsadığını belirten uzmanlar, diğer kanser türlerinde olduğu gibi beyin tümörlerinde de hasta psikolojisinin önemine işaret ediyor.

Kanser ağrılarında doğru yönlendirme önemli

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan kanser tüm dünya artmaya devam ediyor. Kansere bağlı olarak vücudun farklı bölgelerinde ağrılar meydana gelebilmektedir. Peki bu ağrıların çözümü nelerdir? Anesteziyoloji ve Reanimasyon Prof. Dr. Serbülent Gökhan Beyaz, konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Gırtlak kanserine yakalanan Tüdanya, sesini kaybetti

Onur Akay, arabesk müzik sanatçısı Tüdanya'nın gırtlak kanseri olduğunu ve gırtlağının alındığını duyurdu.

Adet dışı kanamaları kanser belirtisi olabilir

Adet dışı kanamaları kanser belirtisi olabilir

Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Fatma Şen, kadınlarda en sık görülen kanser belirtileri hakkında bilgiler verdi.

Özkan Uğur: Altı ayda bir kontrole geliyorum

Özkan Uğur: Altı ayda bir kontrole geliyorum

Kanser tedavisi gören MFÖ grubunun solistlerinden Özkan Uğur, rutin kontroller için gittiği hastane çıkışında görüntülendi.

Kanserde bağışıklık sisteminin önemi

Fitoterapi Uzmanı Dr. Şenol Şensoy, kanserle savaşta tıbbi bitkilerin etkisini ve bağışıklık sistemini güçlü tutmanın yollarını anlattı.

Sıcak yemek kanser riskini artırıyor

Sıcak yemenin ve içmenin hastalık risklerini artırdığını anlatan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım, önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

Fitoterapi hakkında bilinmesi gereken her şey

2014’den bu yana Türkiye'de tıp doktorları tarafından uygulanabilen fitoterapi hakkında merak edilenleri Dr. Şenol Şensoy anlattı.

Cilt kanserine karşı koruma kalkanı oluşturarak önleminizi alın

Masum olarak görünen benlerin cilt kanserinin habercisi olabileceğini söyleyen Radyasyon Onkoloji Uzmanı Dr. Züleyha Kadehçi, konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

Nefesinizdeki kokuyu hafife almayın kanser belirtisi olabilir

Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Fatma Şen, sinsi ilerleyen kanser türlerinden olan gırtlak kanseri hakkında önemli bilgiler paylaştı.