Akciğer kanseriyle nasıl savaşmalıyız

Ancak kayıp çok fazla. Sadece 2020 yılında dünya genelinde 1 milyon 746 binden fazla kişi bu sebeple öldü. Nasıl yeneceğiz ? Akciğer kanseri tedavisinde hastalığın evresi ve kanserin türü önemli bir etkendir. Ele alınan bu bilgilere dayanarak farklı tedavi kombinasyonları ya da kişiye özel bir tedavi haritası izlenmelidir.

Rahim ağzı kanserinden HPV aşısıyla korunun

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Zeynep Yeşim Görgün, yılda yaklaşık 500.000 kişiyi etkileyen rahim ağzı kanseri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Teff tohumlu çay nedir

Teff tohumlu zayıflama çayı son günlerde merak edilen ve popüler olan bir üründür.

Kombucha nedir?

Kombucha nedir?

Diyetisyen Asiye Kübra Dursun, ülkemizde kombu olarak bilinen iyi bakteri ve enzimler barındıran kombucha hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

Rahim ağzı kanseri riskinin önüne geçin

Rahim ağzı kanseri riskinin önüne geçin

Ocak ayı, Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı olarak belirlenmiştir. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)’nün açıkladığı verilere göre rahim ağzı kanseri dünyada ortadan kaldırılabilecek ilk kanser türü olabilir.

Akciğer kanserinde pasif içicilik göz ardı edilmemeli

Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında uzmanlar, risk faktörlerinin başında pasif içiciliğin de geldiğini öne sürüyor.

Akciğer kanserinde sigarayı bırakmak yaşamı uzatıyor

Yapılan araştırmalarla, kanser teşhisi konulsa bile sigarayı bırakmanın yaşam kalitesi ve yaşam kaybı üzerinde önemli bir etkisi olduğun ortaya konulmuştur.

Düzenli beslenme ve egzersiz kanserden koruyor

Çevresel etkenlere bağlı olarak gelişen akciğer kanserinden korunmak için sağlıklı ve düzenli bir yaşam biçimi benimsemek gerekiyor.

Araştırma: Kansere bağlı ölüm oranları azaldı

Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü’nün verilerine göre son 30 yılda kansere bağlı ölüm oranı toplam yüzde 31 geriledi. En büyük düşüş ise akciğer kanserinde gözlemlendi.

Akciğer kanserine yakalanma riski nasıl azaltılabilir

Kanser türleri arasında ölüm oranı oldukça yüksek olan akciğer kanserinden korunmanızı sağlayarak, risk faktörlerini düşürmenin yollarını gelin birlikte keşfedelim!