Kulak ve çene bölgesindeki şişlikler tümör habercisi olabilir

Tükürük bezi kanserleri ve tedavisi hakkında bilgi veren Doç. Dr. Levent Renda, kitlelerin genellikle kulak önü veya çene altında şişlikler olarak kendini gösterdiğini ifade etti.

Fonksiyonel tıp ile kronik hastalıklara son verilebilir

Son zamanların tercih edilen tedavi yöntemleri hakkında bilgi veren İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Feryal İlkova, fonksiyonel tıbba dair önemli açıklamalarda bulundu.

Yüksek yağlı diyetler kanser riskini artırıyor

Uzman Diyetisyen Kübra Şahin, güçlü bir bağışıklık sisteminin gitgide daha önemli olduğu günümüzde, yüksek yağlı diyetlerden uzak durulması tavsiyesinde bulundu.

Kanser hastaları koronavirüs aşısı olmalı mı

Kanser hastaları koronavirüs aşısı olmalı mı

Kanser hastaları ve yakınlarının “Kanser hastalarına koronavirüs aşısı yapılmalı mı?” sorusunun yanıtını merak ettiğini vurgulayan Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Serdar Turhal, “Hastanın genel durumunun iyi olması durumunda aşı olunmasını öneriyoruz” açıklamasında bulundu.

Rahim ağzı kanseri hakkında doğru bilinen yanlışlar

Rahim ağzı kanseri hakkında doğru bilinen yanlışlar

Ocak Ayı - Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında açıklamalarda bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mete Güngör, rahim ağzı kanseri hakkında toplumda doğru bilinen 10 yanlışı anlatarak önemli uyarı ve önerilerde bulundu.

Kırmızı et tüketimine dikkat: Bağırsak kanserine davetiye çıkarabilir

Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Eda Balcı, yapılan araştırmalar sonucu günlük 70 gramın üzerinde kırmızı et tüketiminin bağırsak kanserine karşı riski artırdığına dikkat çekti.

Pankreas kanserinin erken belirtileri ve önlemenin yolları

Her yıl binlerce ölüne neden olan pankreas kanseri, çoğu zaman belirgin semptomlarla kendini göstermez ancak önlemek için alabileceğiniz önlemler var.

Mezotelyoma kanseri hakkında bilmedikleriniz

Radyasyon Onkoloji Uzmanı Dr. Züleyha Kadehçi, ülkemizde oldukça yaygın olarak görülen bir hastalık olan mezotelyoma hakkında bilgiler verdi.

C vitamini mide kanseri riskini yüzde 26 düşürüyor

Doç. Dr. Bülent Yaşar, günde 100 miligram C vitamini tüketiminin mide kanseri riskini yüzde 26 oranında düşürdüğünü söyledi.

Fonksiyonel beslenme yaşlanmayı geciktiriyor

Fonksiyonel beslenmenin insan sağlığına büyük katkıları olduğunu belirten Beslenme ve Diyetetik Bölümü Arş. Gör. Kübra Şahin, beslenme şekline ililşkin bilgi vererek, dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.