Kalp ameliyatı olmadan önce Covid-19 aşıları tamamlanmalı

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Güden, pandemi döneminde kalp ameliyatlarında dikkat edilen hususlara dikkat çekti.

12 maddeyle kalbinizi hastalıktan koruyun

Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Kemal Kunovac, Türkiye’de her yıl 150 bin ila 200 bin kişinin, yalnızca kalp krizi sebebiyle hayatını kaybettiğine dikkati çekerek önemli uyarılarda bulundu.

Aşırı sıcaklar kalp sağlığını olumsuz etkiliyor

Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Habib Çil, yaz aylarında artan kalp şikayetleri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Kalp ağrısının 5 önemli nedeni

Kalp ağrısının 5 önemli nedeni

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Şükrü Aksoy, çoğumuzda ‘kalp krizi mi geçiriyorum?’ kaygısını yaşatan her kalp ağrısının altında yatan nedenin kalp krizi olmadığını belirterek kalp ağrısına yol açan 5 hastalığı anlattı; önemli öneri ve uyarılarda bulundu.

Kalp ve damar sağlığı için nelere dikkat edilmeli

Kalp ve damar sağlığı için nelere dikkat edilmeli

Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hamza Duygu, kalp sağlığını korumak için dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kızartılmış besinler kalp hastalığı riskini artırabilir

Yapılan bir araştırmaya göre kızartılmış gıda tüketiminin, kalp hastalığı riskini artırabileceği bildirildi.

Uzmanından uyarı: Kış aylarında kalbinizi sıcak tutun

Kış aylarında kalbi soğuktan korumanın yollarını anlatarak kalp için beslenme önerileri veren Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Sabahattin Gündüz, hipotermi konusunda uyarılarda bulundu.

Nar suyunun faydaları

Yüksek antioksidan ve C vitamini içeriğiyle kan basıncını düşürmekten artritle mücadeleye kadar vücuda birçok etkisi olan nar suyunun faydalarını Dyt. Serkan Sıtkı Şahin paylaştı.

Evcil hayvan besleyin, kalbinizi koruyun

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Esen, Amerikan Kalp Cemiyeti (American Heart Association)’nin de belirttiği gibi evcil hayvan sahibi olarak kalp damar rahatsızlıklarından korunabileceğini belirtiyor.

4 basit adımla kalp sağlığınızı koruyun

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Begüm Öztürk, sağlıklı beslenme, düzenli fiziksel aktivite, sigaranın bırakılması ve düzenli kontrol ile kalp hastalığı ve inme riskinin azaltılabileceğini söyledi.