Kalori hesabıyla zayıflamak mümkün

Son dönemlerde popülerliği artan kalori hesabı yaparak zayıflama yönteminin en önemli avantajı bir uzman yardımı almadan da uygulanabilmesi. Ama önemli olan o kaloriyi hangi besinden alacağınızdır.

Bugün Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşe Tuğba Şengel ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Kilo vermede önemli kıstaslardan biri olan kalori hesabı yaparak zayıflamayı işin uzmanından sizler için öğrendik.

Kalori hesabı yaparak zayıflamak son dönemlerde çok popüler bir yöntem. Uzman yardımı almadan da rahalıkla yapıldığı için kişiler kendileri de bu yöntemi yardımsız olarak uygulayabiliyor. Bu yöntemle günlük alınan kalori miktarı ile yapılan aktivite göz önünde bulundurularak, günlük 200 ya da 300 kalori daha az tüketerek zayıflanabiliyor.

Kalori hesabı yapmada kişi tamamen özgür, teorik olarak doğru bir yöntem ama pratikte pek de öyle olmuyor. Pratikte kişi hangi yiyecek maddesinden alması gerektiğini doğru bilemiyebiliyor. Bunu kimi zaman tam buğday ekmeğinden kimi zaman çikolatadan alıyor.

"Önemli olan kişinin hangi besin grubundan ne kadar alması gerektiğidir" diyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşe Tuğba Şengel ile gerçekleştirdiğimiz keyifli söyleşi...

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ