Kalıcı kilo verememenin nedenleri

Kalıcı kilo vermek ve bunu başaran kişileri görmek insanı fazlasıyla mutlu edebilir. Fakat çoğu kişi diyet programlarının sonunu getiremiyor.

Yaşam tarzını değişiktirmek ve alışkanlıklardan vazgeçmek diyetin başlarında kişiyi oldukça zorluyor. Kalıcı bir değişime ulaşmak için, çoğu insanın, yeni bir yaşam biçimini benimsemesi gerekecektir. İşte bir kilo kaybı girişimi sırasında insanların karşılaştığı bazı ortak sorunlar.

Vücudu tam besleyememek: Vücudunuzun düzgün çalışması için bazı besinlere ihtiyacı vardır, açlık diyeti olan yiyecekleri durdurmak uzun vadede zarar vererek metabolik ve hormonal değişikliklere neden olur. Kilo vermek için acıkarak kendinizi cezalandırmak yerine, gıdaları vücudunuzu iyileştirip besleyebilecek ve geliştirebilecek bir ilaç olarak görün.

Gerçekçi olmayan hedefler: Birçok insan kilo vermek için karar alırken sonuca hemen ve kolay ulaşacağını düşünür. Ulaşılabilecek kısa vadeli hedefler belirleyin ve daha sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik eden yavaş yavaş yeni alışkanlıklar ve rutinler oluşturun. Devamlı bir şekilde kilo vermek zaman ve sabır gerektirir.

Fizyolojik konular: Bazen her şeyi doğru yapabilir ve hala başarılı olamayabilirsiniz, bu da umutsuzluk ve utanç duygularına yol açar. Hormonal dengesizlikler, adrenal yorgunluk, bağırsak florası koşulları ve tiroid problemleri gibi altta yatan sorunları derinlemesine araştırmak için doktora başvurabilirsiniz. Bu tür şeyler tamamen sizin suçunuz olmayan kilo alımına neden olabilir ve mücadelelerinizin temel nedenini bularak onlara umutla başvurabilir ve sağlıklı bir beslenme rejimine geçebilirsiniz. Sonunda, tüm sağlığınızı yeniden kazandığınızda, kilo kaybı doğal olarak ortaya çıkacaktır!

Yorumlar

YORUM YAZ