Kalben'den İbrahim Tatlıses açıklaması

Geçtiğimiz akşam konserinde Haydi Söyle şarkısı için "Kadını silahla vuran bir adamın şarkısı" diyen Kalben'den şok sözlerle ilgili yeni bir açıklama geldi.

Şarkıcı Kalben, İbrahim Tatlıses'in 'Haydi Söyle' şarkısını bundan sonra konserlerinde söylemeyeceğini dile getirdi.

Genç şarkıcı, geçtiğimiz akşam konserinde "Haydi söyle"yi seslendirmesini isteyenlere, "Müsaade ederseniz, kadını silahla vuran bir adamın şarkısından önce kendi şarkımı söylemek istiyorum." karşılığını verdi.

Bu sözlerden sonra Instagram üzerinden açıklama yapan Kalben, "Şarkının sahibi düşünülünce, ben gözlüklü feminist olduğumdan bir çelişki doğuyor. Konserlerde şiddetsizliğe davet ediyorum şarkı yoluyla. Ölümden dönmeden ve sevdiklerimizi kaybetmeden öğrenmemiz ümidiyle şiddetsizliği." ifadelerini kullandı.

"Hiçbir sanatçıyla şahsi sorunum yok"

Olayın ardından tepkilerin artması üzerine genç şarkıcı Instagram üzerinden yeni bir açıklama yaptı.

İşte, Kalben'in "Bu konuyla ilgili son sözlerimi buraya bırakıyorum. Sevgimle" notuyla paylaştığı o açıklama:

"Yaklaşık 4 senedir her konserde söylediğim; senelerdir 2-3 cover yapmamıza karşın üstümde bir "cover kraliçesi", tek şarkıyla meşhur ve zengin olan şarkıcı görüntüsü oluşturan Haydi Söyle'yi ve şarkıda emeği geçen herkesi selamlıyor ve şarkıcı/söz yazarı ekolüne bağlılığımı, kendi hikayelerimi anlatma kibrimi, konserlerimde dilediğimce konuşma, fikirlerimi savunma ve şarkılarımı dilediğim sırada, şekilde söyleme özgürlüğümü ilan ediyorum. Hiçbir eser ve sanatçıyla şahsi sorunum yok. Linç kültüründen, magazinden, şöhret ve maddi beklentiden uzakta; en büyük zenginliğim olan, beni tek şarkı içiçn değil her şarkı için sevme zahmetine katlanmış dünya güzeli dostlarla yoluma bakıyorum. Bana ait olmayan sözlerle beni nefret ve öfkeyle karşı karşıya getiren tüm şahıs, kurum ve değer vermediğim, sanatını saymadığım polemik arayan isimleri de öpüyorum."

Yorumlar

YORUM YAZ