Gizli sağlık faydaları olan 5 baharat

Sağlıklı kalmak için baharatların gücünden mutlaka faydalanılması gerektiğini ifade eden Diyetisyen Serkan Sıtkı Şahin, gizli sağlık faydaları olan 5 baharatı paylaştı.

Tuzu azaltmanın yolları

İster evde, ister dışarıda yemek yiyin, diyetinizdeki tuzu azaltmak mümkündür. Diyetisyen Serkan Sıtkı Şahin, tuzu azaltmanın ipuçlarını veriyor.

Kakuleli fırın sütlaç tarifi

Klasikleşmiş tatlılardan biri olan sütlaç, hiç bu kadar aromatik ve büyüleyici olmamıştı. Evinizi saracak bütün koku, misafirlere davetiye çıkaracak…

Baharatların faydaları

Baharatların faydaları

"Baharatlar sadece tat vermez, vücudumuza faydaları da vardır" diyen Doç. Dr. Halit Yerebakan bu hafta baharatların yararlarını kaleme aldı.

Mucize tohum: Kakule

Mucize tohum: Kakule

Sağlığa birçok faydası bulunmasının yanı sıra yemeklere, hamur işlerine, çaylara, hatta kahvelere lezzet verici olarak kullanılıyor.

Bal kabağı ruha da şifa

Lezzetli bir bal kabağı çorbası sadece vücudunuza değil ruhunuza da şifa oluyor.

Öksürük ve gribe şifa çay tarifleri

Bu çaylar şifa kaynağı...

Kurban Bayramı için 12 beslenme önerisi

Türk mutfağının inceliklerinin itinayla sergilendiği bayramda beslenmenize dikkat etmek için bu önerilere kulak verin.

Öksürüğe bitki çaylarıyla meydan okuyun

Diyetisyen Yonca Sevim, kış aylarında hem hastalıklardan koruyan hem de formda kalmaya yardımcı olan bitki çayları hakkında önerilerde bulundu.

Beş asırlık gelenek: Mesir macunu

Attığınız her ısırıkta içinde bulunan 41 çeşit malzemeyle size yeni bir lezzet sunan mesir macununun, mucizevi faydalarını biliyor musunuz?