Kahvenizi vitaminler ve antioksidanlarla güçlendirmenin 6 yolu

Abone Ol 

Sabahları kahvenize fazladan bir çay kaşığı vitamin, antioksidan ve besleyici şeyler ekleyin. Günlük kafein ihtiyacınızı sağlıklı hale getirin. Ruh halinizi ve enerjinizi yükseltmekten, kalbinizi korumaktan cinsel yaşamınızı iyileştirmeye kadar faydaları vardır.

Kahvenizi vitaminler ve antioksidanlarla güçlendirmenin 6 yolu #1

Kalp sağlığı için tarçın

Sabah fincanınıza tarçın serpmek, güçlü (ve lezzetli) bir antioksidan sağlar. Tarçın binlerce yıldır hem baharat hem de tıbbi olarak kullanılmaktadır. Araştırmalara göre, kalbinizi ve beyninizi koruma, bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve kanser riskini azaltmaya fayda sağlayabilir.

Kahvenizi vitaminler ve antioksidanlarla güçlendirmenin 6 yolu #2

Kas ağrısı için zencefil

Sadece yemeklerde zencefil tüketiyorsanız, bir ton sağlık faydasını kaçırıyorsunuz. Bahsedilen faydaları elde etmenin en kolay yollarından biri de bir fincan kahvenize biraz serpin. Zencefil, birçok şeyi tedavi etmek için kullanılır. Mide bulantısını giderir. Güçlü antioksidan ve anti-inflamatuar bileşikler içerir. Kas ağrılarını azaltmak için zencefil kullanılır. Kolestrolu düşürür ve sindirime yardımcı olur. 

Kahvenizi vitaminler ve antioksidanlarla güçlendirmenin 6 yolu #3

Bağışıklık güçlendirmek için mantar

Kahve ve… mantar? Tamam, bizi dinle. Mantar tozu ile doldurulmuş bir demleme kahve, sağlığınız üzerinde bazı şaşırtıcı faydalar sağlayabilir. Mantarların antiviral, antiinflamatuar ve bağışıklık güçlendirici özellikleri vardır. Güçlü bir probiyotiktir. Karaciğer hastalığını önler. Sindirime yardımcı olur. Normal kahvenin çoğu insana verdiği sinirlilik, mide sorunları ve kafein sonrası çöküşü de ortadan kaldırır. 

Kahvenizi vitaminler ve antioksidanlarla güçlendirmenin 6 yolu #4

Sindirim için zerdeçal

Kahvenizi zerdeçal ve sağlıklı yağlar yani hindistancevizi ile karıştırılmış bir uyandırma kahvesinde birleştirin. Güçlü antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahip olan bu baharat antioksidan içerir, karaciğer detoksifikasyonunu destekler, sindirimi kolaylaştırır, hatta depresyonu tedavi etmeye yardımcı olur. 

Kahvenizi vitaminler ve antioksidanlarla güçlendirmenin 6 yolu #5

Hormonları dengelemek için maça 

Belki büyük market mağazalarında bulunan maca kökü bitkisinden yapılan maca tozunu görmüşsünüzdür. Maca kökü geleneksel olarak doğurganlığı arttırmak için kullanılmıştır. Hormon dengeleyici etkileri vardır. İçeriğinden bahsetmemek gerekirse, oldukça besleyici olan Maça, 20'den fazla amino asit, 20 serbest formlu yağ asidi içerir. Protein ve C vitamini bakımından zengindir. Maca'nın sağlık yararları için kahvenize 1 ila 3 çay kaşığı eklemek tavsiye edilir.

Kahvenizi vitaminler ve antioksidanlarla güçlendirmenin 6 yolu #6

Antidepresan için kakao

Çikolata ve kahve zaten cennetten gelmiş gibi görünüyor, değil mi? Ham kakao tozunun sağlığa faydalarını eklediğinizde daha da iyi olur. Bu süper besin, çevredeki en güçlü antioksidanlardan biridir ve bitki bazlı en yüksek demir kaynağıdır. Tansiyonu ve kolestrolü düşürür. Ruh halini iyileştirir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu