Kadınların hoşlanmadığı 6 erkek tipi

Bir kadın için ideal erkek olup olmadığınızı merak ediyorsanız kadınların hoşlanmadığı erkek tiplerini bilmeniz yeterli.

Her insan farklı karakterde ama erkeklerin de kadınların da genel olarak benzerlik gösterdikleri davranış ve düşünceler var. Bunlardan biri ilişkiler konusunda ortaya çıkıyor. İlişki Koçu Cansu Yağız Ayazi, kadınların asla birlikte olmak istemediği erkek tiplerini sıralıyor.

Ezik erkek

Kadınlar güçsüz erkeklerle birlikte olmak istemezler. Başarısız, hayata karşı yenik duran, şikayet eden, kendisini bırakmış erkeklere güvenmezler. Kadınların evrimsel bilinç altları, ağlamak, sızlanmak, kontrolü başkasının eline vermek gibi davranışları güçsüz davranışlar olarak değerlendirir ve erkeğinde bu özelliklere tahammül edemez. Duygusal olarak fazla hassas, duygularını aşırı yaşayan ve belli eden tipler kadınlar tarafından tercih edilmez. Kadınlar özellikle erkeğinin güvensizlik ve bağımlılık sorunlarıyla ilgilenmek istemez.

Çözüm: Yukarıda belirtilen eziklik yanlış anlaşılmamalıdır, burada belirleyici olan insanların başına gelen olaylar değil olaylara verdikleri tepkilerdir. Her birey duygusal olarak güçlü, kendi hayatının olduğu kadar, bir sıkıntı halinde partnerinin hayatını da düzene sokma becerisine ve inancına sahip kişilerle olmak ister. Bunun formülü hayatın ve ilişkinin sorumluluğunu almak ve sorunlar karşısında yılmamaktır.

Dedikoducu erkek

Kadınlar dedikodu yapmaya bayılırlar ama asla dedikoducu erkeklerle olmak istemezler. Arkadaşları, eski ilişkileri ve aileleri ile ilgili dedikodu yapan, sır tutamayan, her şeyi herkese anlatan erkekler kadın dünyasında yer bulamaz. Kadınlar erkeklerin dedikodu yapmasını hem basitlik olarak görür hem de bu özelliği kadınsı bulurlar. Bu kategorideki en vahim erkek grubu ise devam eden ilişkisi ile ilgili konuşan, her yaşadığını anlatan erkeklerdir. Her kavgayı, en ufak problemi tüm çevresine duyuran erkekler hakkında ileri geri konuştukları sevgilileri ile barıştıklarında mutluluk pozları vermekten de hiç utanmazlar.

Çözüm: Dedikodu ne kadınlara ne de erkeklere yakışmayan bir özelliktir. Adınızın dedikoducuya çıkmaması için soysal hayatınızda konuşacak insanlar dışında konular bulmanız gerekebilir. Bu arada dikkat edilmesi gereken bir nokta da şudur; ilişkilerde tartışmalar ve kavgalar olabilir, insanlar birbirlerine çok sinirlenebilir ve hatta bir daha hiç birlikte olmayacaklarmış gibi hissedebilirler. Bu gibi durumlarda fevri davranıp ilişkiniz ve birlikte olduğunuz insanla ilgili ağır sözler, hakaretler etmek çok yanlıştır. Bir döneminizi geçirdiğiniz ve belki tekrar birlikte olacağınız kişi sizin tercihiniz ve seçiminizdir, ona saygınız kendinize olan saygınızdır.

Sıkıcı erkek

Kadınların en korktuğu ilişki durumlarından biri, sıkıcı ilişkidir, dolayısı ile ilişkileri enteresan, eğlenceli ve heyecanlı tutabilen erkeklerden hoşlanırlar. Sıkıcı olan ve yapacakları önceden tahmin edilebilen erkekler, ilişkinin kısa süre içinde monotonlaşmasına sebep olan ve tüm heyecan arayışını kadına yükleyen tiplerdir. Kadınlar sıradan olmayan şeylere ilgi duyarlar, değişik ve yenilikten uzak ilişkilerde sıkılarak partnerlerini irdelemeye başlarlar.

Çözüm: Bir ilişkiyi taze ve canlı tutmanın formülü, karşı tarafı mutlu etmeye önem vermek ve bunun için uğraşmaktır. Partneri mutlu etmek için farklı, ilişkiyi rutini dışına çıkaracak programlar, sürprizler yapmak bir ilişkinin ömrünü uzatır ve kadınların hayran olacağı bir erkeğe dönüşmenize yardımcı olur.

Eleştirel - gergin erkek

Kadınların hiç hoşlanmadığı tiplerden biri de her an kavgaya hazır, eleştirel ve her konuda aykırı fikirde olan erkeklerdir. Bu tipler şeytanın avukatı gibidirler. Girdikleri her ortamda muhalif olacak bir konu bulup, ortamı gererler. Kendileri de gerginlikten beslenirler. Ayrıca bu tipler herkesi eleştirme hakkına sahip olduklarını düşünseler de kimsenin onları eleştirmesine tahammül edemez ve gerginlik için fırsat kabul ederler.

Çözüm: Yerli yersiz eleştirerek, gerginlik çıkararak dikkatleri üzerinize toplamak yerine, olumlu meziyetleriniz ile var olmanız sizin için daha iyi olacaktır. Yargıç rolüne bürünen ve ortam geren kişiler etrafındaki insanları rahatsız eder ve uzaklaştırır. Tüm insanlar ve özellikle kadınlar yanlarındayken rahat ve güvenli hissedecekleri erkekleri isterler.

Cimri erkek

Kadınların asla birlikte olmak istemediği erkek tiplerinin başında cimri erkekler gelir. Cimri, küçük hesaplar yapan, sürekli para konuşan, partnerine sürekli para ödeten erkekler kadınların kaçtığı tiplerdir..
Bir erkek istediği kadar yakışıklı ve karizmatik olsun, elini cebine korkarak atan erkek kadına itici gelir.

Çözüm: Siz siz olun kadınların yanında "para” sözcüğünü sık telaffuz etmeyin, hesap öderken titreyen elinize mukayyet olun. Bir insan parasının hesabını ve planlamasını cimri olmadan da yapabilir. Para zafiyeti erkeğe yakışmaz.

Kibirli – Kaba erkek

Kadınlar gururlu erkeklere bayılırlar ama kibirli erkeklerden hiç hoşlanmazlar, hatta fazla egoyu oldukça itici bulurlar. Kendisini insanlardan ve çevresinden üstün gören, etrafına kibirli ve kaba davranan erkekler kadınlar tarafından çekici bulunmaz. Kadınlar özellikle kendilerine ve çevrelerindeki insanlara iyi davranan, saygılı erkeklere aşık olurlar. Kadınlara, onların başarılarına ve fikirlerine saygı duymanız ve önem vermeniz hayati önem taşır.

Çözüm: Kibir güvensizlikten beslenir ve kabalıkla ortaya çıkar bu nedenle sadece kadınlara değil, tüm insan ve hayvanlara karşı sevgi ve saygı dolu olmak sizi başlı başına çekici kılmaya yetebilir. Bu özellik sizi kadınlarla ilişkilerinizde önemli kılmakla birlikte hayatınızdaki diğer alanlarda da sevilmenizi sağlar.

Yorumlar

erol 02-12-2019 14:10:55

EGO SAHİBİYİM AMA EZİK YADA ÖZ GÜVENSİZ DEĞİLİM . KABA OLABİLİRİM AMA BU BENİM GENLERİMDE VAR..HEPSİ HİKAYE PARAN VARMI ? İŞTE OZAMAN BÜTÜN KADINLAR SANA ELİ DİVANE ,PEŞİNDE AYNI LÖLE GİBİ .TECRÜBEYLE SABİT.EVEYBODY ,GOOD BY.

Kağan 12-09-2019 22:56:20

İlişkilerde nedense hep kadınlarının istediği erkek seviyorsa eğer kolay kolay ilişkiden sıkılmaz sıkılırsa bir sebebi vardır erkek te ilgi ister sevdiğinden ama bazı kadınlarda hep ben

Akın 06-03-2019 20:16:54

Anlatsam roman olur derler hani işte o durumları farklı farklı kişilerde yaşadım. Tecrübeyle sabit kadın rahat edilmeyi ister ancak karşısındakinin rahatını asla düşünmez. Diğerlerine oranla daha fazla parayı tercih eder. Gerisi teferruattır. Bu arada ergen değilim.

bengu su 10-02-2019 16:05:36

Bence super

orhan 12-09-2018 10:24:37

Fakir erkekleride sevmezler

Temur 07-09-2018 23:12:08

Parası olan erkeğin istediği kızı istediği an elde ettiğini defalarca gördüm...

muro 08-01-2015 11:17:30

kadın kendinde olan özelliklerin hiç birini istemiyor

xxx 08-01-2015 10:29:10

Üfür...Bu sayılanların hiçbirisinin olmadığı er var mı kaç tane . daha ne kaldı?

AYNEN 08-01-2015 09:56:41

AYNEN KARDES HEPSI CIKARINA BAKAR

mustafa 08-01-2015 09:40:29

Kadınlar erkeklerin omirilik kemiğinden yaratılmıştır birde kocasını begenmezler

HASO 08-01-2015 09:06:57

BAŞAK BURCU ERKEĞİ VE KADININDAN BAHSETMİŞLER MADDELER UYGUN BENİ TARİF EDİYOR

HASO 08-01-2015 09:02:18

AŞK SEVGİ SAYGI SADAKAT SEKS VARSA GERİSİ AYRINTIDIR NİYE HEP KADINLAR ÖN PLAndalar erkekler hep ikinci plLANDALAR KADIN HAKLARI DERNEKLERİ VARDA NİYE ERKEKLERİN YOK ERKEKLRDE KADINLARDAN HER TÜRLÜ BASKI ŞİDDET TACİZ GÖRÜYORLAR SÖYLEMEYİ GURUR YAPIYORLAR

Alp 08-01-2015 08:32:33

Erkeklerde namuslu kadın sever.

arda tamer 08-01-2015 01:51:31

son madde hariç resmen beni anlatıyo evde kaldım heralde:))

sevgi 08-01-2015 01:42:53

kusursuz insan arayan kendini bile kaybeder cünkü kendiside kusurludur

sevgi 08-01-2015 01:38:54

agzina saglik en güzel yorum bayildim

yalan 08-01-2015 00:54:14

kadın çıkarına bakar

YASO 08-01-2015 00:39:52

Bu sayılanların hepsi (cimri hariç) bende var. Ama etrafımda bi o kadarda kız var.

porsu 07-01-2015 23:53:58

hepsi ben de mevcut ama param var

yaba 07-01-2015 22:08:36

budur..

YORUM YAZ