Kadınlar için mutlu olmanın yolları

Kadınlar çalışma hayatı, ev hayatı ve özel hayat derken bazen kendi mutluluklarını düşünemiyorlar. Bu da depresyon ve psikolojik rahatsızlıkları bir arada getiriyor.

Abone Ol 

Mükemmeliyetçi olmayın

Her şeyin mükemmel ve sorunsuz olmasını istemek vazgeçemediğiniz bir özelliğiniz olabilir. Mükemmel olmadığını hissettiğiniz zaman kendinizi suçluyor olabilirsiniz. Oysa yaşadığımız dünya bile mükemmel değilken, sizin her şeyi mükemmel bir şekilde beklemeniz iyi bir şey değil.

Kendinize değer verin

Kendini sevmeyen insan kimseyi sevmez öncelikle her şeyi bir kenara bırakın ve kendinizi sevmekle başlayın Kendinizi sevmeniz ve değer vermeniz her şeyden önemli. Başkalarını kırmamak adına attığınız her adım da kırılan hep siz olursunuz. Üstesinden gelemeyeceğiniz ya da üstesinden gelseniz bile sizi tüketecek görev ve sorumluluklara gerektiğinde hayır demeyi bilin.

Güçlü kadın mı? Mutlu kadın mı? | Hayatın Sesi

Arkadaşlarınızla dostluğunuzu güçlendirin

Kadın dayanışması ve kadınların birbirini kabul etmesi, bir kadın için sosyal destek kaynaklarının en değerlisi. İş arkadaşlarınızı rakip ya da sinir bozucu insanlar olarak görmek yerine, beraber ne yapabiliriz diye düşünmek, onları anlamaya çalışmak sizi de zamanla mutlu edecek.

Hayatın sorumluluğundan korkmayın

Kendinizi yetersiz ve çaresiz olarak görmeyin. Sorun odaklı düşünmek yerine çözüm odaklı düşünmeye çalışın. Hayatta başımıza gelenlerin çoğu bakış açımızla ilgili. Kendinizi bir kurban olarak görürseniz, hayatı da bir zalim olarak algılar ve öyle yaşarsınız.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu