Kadınlar, eyleme katılmak isteyen Murat Övüç'ü kovdu

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç, Bodrum'da kadınların eylemine katılmak istedi ancak eylem yapan kadınlar tarafından daha önce yaptığı açıklamalar sebebiyle alandan kovuldu.

Bodrum Kadın Platformu'nun çağrısıyla Bodrum belediye meydanında eylem yapan bir grup kadının yanına, sosyal medya fenomeni Murat Övüç de geldi. Eylem yapan kadınlar, Övüç'ü eylem alanında istemediklerini söyleyerek, alandan uzaklaştırdı.

Kadınlar, eyleme katılmak isteyen Murat Övüç'ü kovdu - Video

"O, 2 yıl önceydi"

Eylemcilerden Cihan Aydın Bozkurt isimli bir kadınla tartışan Övüç, "Yanılıyorsunuz. 2 yıl önceydi o. 2 yıl. Cahil. 2 yıl önceki konuşmamı yeni yayınlanmış gibi anlattılar burada. Böyle cahil insanlar bunlara inanıyor işte.” diye bağrdı. Daha sonra aracının ön yolcu koltuğuna binen Övüç, alandan hızla uzaklaştı.

Basın mensuplarına açıklama yapan Cihan Aydın Bozkurt, "Murat Övüç, bu eylem üzerinden kendisini aklayamaz. Kadınlar şiddete uğrarken onun söylediği her şeyi biliyorum. Bunu 2 yıl önce söyledim diyerek aklayamaz. Bunun hiçbir şekilde pişmanlığı olmaz. Öncelikle tutumunun değişmesi gerekiyor, buraya katılarak olmuyor. Kendisini aklamaya geldi.” ifadelerini kullandı.

Murat Övüç, geçtiğimiz günlerde şarkıcı Yeşim Salkım'a cinsiyetçi küfürlerde bulunmuş ve Salkım o anları sosyal medya hesabında paylaşarak "Keşke o ağzından çıkanı duysan. Unutma kontrolsüz güç güç değildir. Bu ülke çok gördü senin gibileri, yok oldular. Yazık sana.” demişti.

Yorumlar

YORUM YAZ