Kadının iş dünyasındaki en büyük gücü ‘kendisi’

Abone Ol 

Kadınların iş dünyasına katılması toplum için çok önemli. Bu konuya herkesin hak vermesine rağmen halen bazı bölgelerde kadınlar iş dünyasına yeterli sayıda katılamıyor. 

Peki nedir kadınların iş dünyasına katlımını engelleyen en önemli etken. Araştırmalar gösteriyor ki “sermaye bulamamak” ve “aile desteğini alamamak” kadınların önünde en büyük engel olarak yükseliyor.

Bu nedenle sahada kadınlara makro krediler sağlayan kuruluşlar görev yapıyor. Ama takdir edersiniz ki sayıca yetersizler ve diledikleri kadar sayıda kadına ulaşamıyorlar. Ancak “bir umut” olarak gösterdikleri faaliyetelerle göz dolduruyorlar. Ve tabii ki iyiki varlar.

Kadınların girişimci olmalarının önündeki engeller zaman içinde çözümlenmeye dursun, öte yandan da bir çalışan olarak kadının toplumdaki yeri her geçen gün artıyor. 

Kadınların ücretli olarak öğretmenlik mesleğinde yoğunlaştığını söylemekte yarar var. Üstelik üniversitelerde görev yapanların sayıca erkeklerden fazla olması da göze çarpıyor.

İş dünyasında kadının titizliği, işte devamlılığı sağlama, iletişim ve organizasyon kabiliyetinin kıymetinin gerçekten bilineceği günlerin gelmesi dileğiyle…

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu