Adet dışı kanamaları kanser belirtisi olabilir

Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Fatma Şen, kadınlarda en sık görülen kanser belirtileri hakkında bilgiler verdi.

Havuz ve deniz, kadın hastalıklarına davetiye çıkarıyor

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Dr. Süleyman Yeniocak, yazın ortaya çıkan olası hastalıklara karşı alınabilecek önlemleri anlattı.

Hamileler yaz aylarında yeşilliği sofradan eksik etmemeli

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Çiğdem Yavuz Yurtsever, yaz hamilelerin in nasıl beslenmesi gerektiği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Hava kirliliği kısırlığa neden oluyor

Hava kirliliği kısırlığa neden oluyor

ABD’de 600 kadın üzerinde yapılan diğer çalışmada ise hava kirliliğinin yumurtalıklardaki daha az sayıda olgunlaşan yumurta ile ilişkili olduğu keşfedildi.

Menopoz dönemini iyi yönetmenin yolları

Menopoz dönemini iyi yönetmenin yolları

Menopozu iyi yöneterek yaşam kalitesini korumanın mümkün olduğunu söyleyen Op. Dr. Yüksel Çağıl Tokur, bu dönemi iyi yönetmenin yollarını anlattı.

Ufak değişikliklerle doğurganlığı artırmak mümkün

Günlük hayatımızda yapacağımız ufak değişikliklerle doğurganlık şansını artırmanın mümkün olduğunu belirten Doç. Dr. Betül Dündar, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Regl döneminde krampları hafifleten egzersiz önerisi

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Nadir Cömert, kadınların regl döneminde zorlayıcı olmayan sporlar yapmasının yaşanan krampları hafifleteceğini söyledi.

Tüp bebek sürecinde başarıyı etkileyen en önemli faktör annenin yaşıdır

Tüp bebek başarısını artırmak için anne adayının hayat kalitesinin önem taşıdığını söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Algül Anıl Yılanlıoğlu, “Tüp bebek sürecinde başarıyı etkileyen en önemli faktör annenin yaşıdır” dedi.

Tedavi edilmeyen menopoz kalbi yoruyor

Her kadının karşılaştığı doğal bir süreç olan menopoz için uzun vadede tedavisiz kaldığında kalp damar hastalıkları ve kemik erimesi riskinin de beraberinde geldiğini söyleyen Op. Dr. Mine Fisun Ergül, bu süreçte erken tanı ve tedavini önemli olduğunu belirtti.

Kadınlarda jinekolojik kanserler artıyor

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer, kadınlarda sık görülmeye başlayan jinekolojik kanserler hakkında önemli bilgiler verdi.