Burun estetiği ameliyatı sonrası cilt problemleri için öneriler

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Mustafa Demir, pandemide burun estetiği ameliyatı sonrasında cilt problemlerinin arttığını söyleyerek önemli uyarılarda bulundu.

Türkiye’de her 8 kadından 1'i meme kanserine yakalanıyor

‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ kapsamında açıklamalarda bulunan Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Karagöl, Türkiye’de her 8 kadından birinin meme kanserine yakalandığına dikkat çekti.

Gebelikte bazı testler hayati önem taşıyor

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Savaş Karakuş, gebelik sürecinde bazı testlerin hayati önem taşıdığını belirtip mutlaka yapılması gereken testlerden bahsetti.

Kalp damar hastalıkları kadınlarda daha sessiz ilerliyor

Kalp damar hastalıkları kadınlarda daha sessiz ilerliyor

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Koçaş, dünyada ve Türkiye’de kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerin ciddi bir paya sahip olduğunu belirterek uyarılarda bulundu.

Menopozun vücudunuz üzerindeki olumsuz etkileri

Menopozun vücudunuz üzerindeki olumsuz etkileri

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Emine Zeynep Yılmaz, kadınlarda menopozun habercisi olabilecek ruhsal ve fiziki hastalıklara dikkat çekti.

Fazla kahve ve çay tüketimi idrar kaçırmayı artırıyor

Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Serkan Altınova, idrar kaçırmanın bireyin yaşam kalitesini bozduğunu söyleyerek tedavi yöntemleri hakkında bilgiler paylaştı.

Doğum kontrol yöntemlerinde dikkat edilmesi gerekenler

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Yalım, doğum kontrol yöntemlerinin doğru kullanılmasının önemine dikkat çekti.

Erken tedavi ile varikosele bağlı kısırlık engellenebiliyor

Toplumun yaklaşık %15’inde görülen varikoselin erken tedavi edildiğinde kısırlık probleminin de çözüleceğini söyleyen Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem Kezer, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Genital siğiller hakkında merak edilenler

Genital siğil hakkında en çok merak edilenler soruları Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Behiye Pınar Göksedef cevapladı.

Horlama, uyku apnesi habercisi olabilir

Yaşam kalitesini ve sosyal hayatı olumsuz etkileyen uyku apnesi mutlaka tedavi edilmelidir