Kadın çantasında olmazsa olmazlar

Her zaman çantanızda bulundurmanız gereken eşyalar.

Çanta, kadınların vazgeçilmez eşyalarından biri. Çantadan çantaya farklılık gösterdiği gibi, gidilen yere ve ihtiyaç duyulan nesneye bağlı olarak da çantanın içeriği değişmektedir. Özellikle içi geniş ve çok cepli olanlar kadınlar için adeta bir kurtarıcı. İhtiyacınız olan her şey onun gizli ceplerinde, bölmelerinde mevcuttur. Her zaman tedbirli olmanızda ve çantanızda sürekli bulundurmanız gereken eşyalara dikkat etmenizde fayda var. Kadınların çantasında bulundurması gerekenler;

Cüzdan

Dışarıya çıkıyorsanız, yanınıza alacağınız en önemli ve vazgeçilmez eşyanız; paralarınız, kartlarınız ve kimliğinizi koyduğunuz cüzdanınızdır.

Makyaj çantası

Nereye giderseniz gidin eğer makyaj yapan bir kadınsanız gün içerisinde etkisini kaybeden makyajınızı tazelemek için makyaj malzemelerinize ihtiyaç duyabilirsiniz.. Bunun için çantanızda bir makyaj çantası şart. Çok yer kaplamaması açısından en temel malzemelerini içinde bulundurabilirsiniz.

Not defteri ve kalem

Yoğun bir programınız varsa ya da çok unutkansanız yapacaklarınızın listesi için not defteri tutabilirsiniz. Şu anda akıllı telefonlar sayesinde not defterlerine çok ihtiyaç duyulmuyor fakat telefonunuzun kullanılamaması durumunda önemli telefon numaralarının ve bilgilerin olduğu bir not defteri yanınızda bulunduğu sürece daha içinizin rahat edeceğine emin olabilirsiniz.

Ped veya tampon

Eğer adet göreceğiniz gün için takvimde işaretleme yaptıysanız yanınızda ped ya da tampon bulundurmanız sizi riskli durumlardan kurtaracaktır.

Islak mendil

Temizlik ve hijyen kadınlar için önemlidir. Gün içinde elleriniz kirlenebilir veya üzerinize bir şey dökülebilir. Çantanızda bulunduracağınız ıslak mendil, acil durumlarda epey işinize yarayacaktır.

Ağrı kesici ilaç

Birçok kadının yaşadığı sorun olan baş ağrısına gün içerisinde siz de yakalanabilirsiniz. Böyle olduğunda iyi vakit geçirmeniz gereken bir gün baş ağrınız yüzünden umduğunuz gibi gitmeyebilir.

Şarj aleti

Siz de dışarı çıkacağınızda şarjınızın her an biteceği ihtimalini düşünerek yanınıza şarj aletinizi de alırsanız gün içinde daha rahat edersiniz.

Saç tokası

Özellikle sıcak havalarda bunaldığınızda saçlarınızı hemen toplayıp daha rahat bir gün geçirmenize yardımcı olacak tokaları çantanızın bir köşesinde mutlaka bulundurmalısınız.

Anahtar

Anahtarınızın kaybolması durumunda bir tane de yedek anahtar yaptırıp çantanızın başka bir bölümüne koyabilir ve kendinizi dışarıda kalma riskinden koruyabilirsiniz.

Deodorant ya da parfüm

Kadınlar için temiz olmak ve güzel kokmak önemlidir. Dışarıda fazla vakit geçirildiğinde evden çıkarken sıktığınız deodorant ve parfüm, etkisini birkaç saat içinde yitirebilir. Gün içerisinde terleyip rahatsız olmak istemiyorsanız çantanızda mutlaka parfüm ve deodorantınızı bulundurabilirsiniz.

Kitap

Eğer kitap okumayı seven biriyseniz otobüste ya da metroda uzun bir yolculuk yaparken boş vaktinizi kitap okuyarak değerlendirebilirsiniz.

Kulaklık

Dışarıda yürürken ya da otobüste giderken kendinize müzik ziyafeti çekmek için çantanızda kulaklık bulundurabilirsiniz.

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :