Jüpiter, Oğlak burcunda başarı getirecek

Bereketi, bolluğu, şansı ve maddesel kazançları yöneten Jüpiter, Oğlak burcuna geçişine 2 Aralık itibari ile başladı.

Yay burcundan Oğlak burcuna geçen Jüpiter sayesinde daha çok dünyevi konulara odaklanacağız gibi duruyor. Ruhani boyutların geri planda kalacağı yaklaşık bir yıl içerisinde daha pratik, gerçekçi ve hedef odaklı olacağız. Tabiri caizse bulutların üzerinden yere indiğimiz, daha somut hedefler belirlediğimiz, planlar kurduğumuz, maddi dünyaya daha çok önem verdiğimiz bir yıl bizi bekliyor. Disiplinli olmak, kararlı davranmak, planlı hareket etmek, bu sene Jüpiter'in vaat ettiği şansı yakalamamızı sağlayabilir.

Jüpiter'in iyimser ve coşkulu enerjisinin, Oğlak'ın sağlamcı ve garantici yapısıyla yaşayacağı çatışmalar bizi olası tehlikelerden koruyacak fren sistemi görecek adeta. Oğlak, yaş tahtaya basmak istemeyen stratejik gücünü Jüpiter'in cesaretiyle birleştirdiğinde ise detayları gözden kaçırmadan büyük resme odaklanmayı başarabiliriz.

Jüpiter'in olası hareketlerine dikkat

Jüpiter'in 15 Mayıs-14 Eylül arasında yapacağı harekete dikkat etmemiz gerekiyor. Gerçeklikten uzaklaşma yaşayacağımız bu dönemde atacağımız adımların güvenilirliğini kontrol etmek şart. Hata yapma korkusunun hakim olacağı bu tarih aralığında, özgüvenimizi tazeleyecek aktiviteler sayesinde özümüze dönerek cesareti hissedebiliriz. Ancak genel olarak bu senenin hepimiz için hayatımızı düzene sokacağımız, iş ve özel hayatımızda organize olacağımız, kendimize somut hedefler belirleyeceğimiz bir dönem olacağını söyleyebiliriz.

Neptün ve Plüton ile açı yapıyor

Jüpiter'in yapacağı 20 Şubat, 27 Temmuz ve 12 Ekim'de Neptün ile altmışlık açısı olumlu bir açı olmasına rağmen, bizi gerçeklikten uzaklaştırabilir, abartılı davranışlarda bulunmamıza ve odak noktamızı kaybetmemize neden olabilir. 5 Nisan, 30 Haziran ve 30 Ekim tarihlerindeki Plüton ile kavuşum açısında ise hedeflerimize odaklanırken, fazla acımasız olmamızı, büyük resme yönelip, bu yolda kimi harcadığımızı umursamamamızı sağlayabilir.

Koç

Kariyer hayatında altın çağınızı yaşamaya hazır olun. Hayalinizdeki işe kavuşabilir, yönetici pozisyonuna yükselerek maaşınızda beklediğiniz artışı yaşayabilirsiniz. Kariyerinizdeki yükselişle birlikte öfke kontrolünüze dikkat etmeyi ihmal etmeyin. Bu bir yıl içerisinde hayallerinizi gerçekleştirmek için gezegenlerin konumları da oldukça elverişli halde.

Boğa

Yurt dışı bağlantılı işlerinizde oldukça şanslı bir dönem sizi bekliyor. Negatif düşüncelerden arınarak olumlu sonuçlar alacak ve hayatınızın bu yönüyle ne kadar kazançlı olabileceğini görebileceksiniz. Akademik hayatınızda astroloji ve felsefe gibi konulara merakınız artabilir, bu konularla ilgili araştırma yapabilir, eğitimlere başlayabilirsiniz. 2020 yılında dikkat etmeniz gereken konu ise seyahatleriniz olacaktır.

İkizler

Jüpiter'in Oğlak burcunda olması maddi durumunuzda fark yaratacağa benziyor. Borçlarınızı tamamen kapatacak, bolluk ve bereket çanları bu yıl sizin için çalacak. Beklemediğiniz bir yerden toplu bir para alabilir, ailenizden miras kalabilir. Ama unutmayın ki, olan parayı harcamaya yönelik eğiliminiz, paranın suyunu çekmesine neden olabilir. Akıllıca yatırımlar yapmak doğru bir karar olabilir.

Yengeç

Gezegenlerin etkisiyle Yengeç burcu tam da istediği aşkı bulabilecek şansta. Evlilik ve ilişki konularında rastlantılara inanın ve kendinizi hayatın akışına bırakın. 2020 senesi sizin yılınız olabilir. İş ortaklığı yapanlar özellikle bu yıl tahmininden fazla kazanca sahip olarak çok farklı yerlere gelebilirler. Fakat Plüton'un bazı zamanlarda etki etmesiyle ve tutulmalar nedeniyle ilişkinizde öfkenize hakim olamayabilirsiniz.

Aslan

İş hayatınızda ve kariyerinizde verimli bir yıl olacağa benziyor. Bulunduğunuz mevkiden çok yüksek yerlere gelebileceğiniz gibi, kazancınız da aynı oranda artabilir. Sağlık problemi yaşayan Aslan burçları, şifa bulacağınız bu yılda tedbiri elden bırakmamakta fayda var. Psikolojik anlamda refaha ereceğiniz, kendinizi daha dingin hissedeceğiniz bu dönemde kişisel gelişim alanlarında çalışmalar yapmaya başlayabilirsiniz.

Başak

Jüpiter'in şans ve bereket dolu enerjisi, aşk hayatınızda ve ailenizde olumlu etkiler bırakacak. Beklediğiniz aşkın karşınıza çıkmasına ve ani bir evliliğe hazır olun. Plan dahilinde bir çocuk düşünceniz varsa ya da sağlık sorunlarından ötürü çocuğunuz olmuyorsa mutlu haberler sizi bekliyor. Hobi olarak ilgilendiğiniz konular ile ilgili profesyonel başlangıçlar ise kapıda.

Terazi

Hane içi mutlu haberlerle dolu bir yıl sizi bekliyor. Aile içi ilişkileriniz güçlenirken, maddi bir destek görebilir, hayalinizdeki eve sahip olabilecek girişimlerde bulunabilirsiniz. Bekar olan Terazi burçlarını sürpriz bir evlilik beklerken, evli olanları ise bir bebekle ailesini genişletebilirler. Sağlık sorunlarınızın son bulacağı bu yıl morale ve sevdiklerinizle birlikte vakit geçirmeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Akrep

Eğitim konularında şansınız açılıyor olacak. İletişime dayalı sektörlerde çalışanlar için bir sene boyunca güzel bir şans sizlerle olacak. Hangi sektör olursa olsun yeni tanışacağınız kişilerden güzel destekler görebilirsiniz. Kardeşinizle ilgili konularda da güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eğlenceli ve sosyal bir sene yaşayacaksınız. Sadece sinirlerinize hakim olamadığınızda işler tersine dönebilir.

Yay

Maddi konularda hayal edemeyeceğiniz bir iyileşme dönemi kapınızda. Jüpiter'in Oğlak burcundaki konumu para akışınızı artırırken hayallerinizi gerçekleştirmenize olanak sağlayacak. Yaptığınız yatırımlardan gelir elde edebilir, maaşınızda artış yaşayabilirsiniz. Finansal olarak nefes alabileceğiniz bu dönemde dikkatli alışveriş yapmaya özen gösterin. Unutmayın, bir sonraki yıl zorlu geçebilir.

Oğlak

Jüpiter tam da Oğlak burcundayken, en şanslı olan bu burç, her konuda şanslı bir döneme giriyor. Ne de olsa Jüpiter 12 yılda bir ziyaret ediyor sizi. 2020'de hayatınızda gerçekleştirmeyi istediğiniz her şey ayağınıza gelecek. Her ne kadar gerçekçi karakteriniz mucizelere inanmayı reddetse de, bu yıl tam da bunu yaşayacaksınız. Jüpiter'in etkilerinden doğru etkilenmenin tek yolu ise, baskın olan ego ve inatçı tavırlardan vazgeçmek. Hayatın sizin etrafınızda dönmediğini ve başkalarını düşünmenin vakti geldiğini anlamanız şart. Satürn ve Plüton burcunuzda seyahat edecek olsa da sizler zaten uzun zamandır bu etkiler altında olduğunuzdan çok zorlanmayacaksınız.

Kova

Sağlık ile ilgili konularda kalıcı düzelmeler yaşayabilir, Jüpiter'in şifalı enerjilerinden faydalanabilirsiniz. Vücudunuz şifa bulurken, ruh halinizdeki karamsarlıktan da sıyrılacağınız bir dönem. Yüzünü güldürecek yaşayacağınız gelişmelere ve hiçbir şeyin moralinizi bozamadığı umut dolu bir psikolojiye hazır olun. Maddi ve manevi anlamda yaşayacağınız düzelmeler karşısında kendinizi hemen yormamaya dikkat edin.

Balık

Jüpiter'in şans melekleri iş başında olsa gerek ki, başarılarınızın ardı arkası kesilmeyeceği gelişmeler sizi bekliyor. Bir sene boyunca sürecek olan bu enerjiyle birlikte güzel günler geçireceksiniz. Dostlarınızdan destek görecek, sıkıntılarınızdan kurtulmak için yardım alacaksınız. İyiye giden gidişatınızı kıskananlara karşı önleminizi alın ve negatif enerjilerini kendinizden uzak tutun.

Gizem Bozdağ

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ