Japon su kürü nedir? Ve sağlıkta ne işe yarar?

Japon su kürü vücut ve sağlık üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğu, kilo vermenize yardımcı olduğu ve hatta yüksek tansiyon veya diyabet gibi hastalıkları hafiflettiği söylenir. Bu yazıda su terapisi, nasıl çalıştığı ve vücudunuzda neler olduğu hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Abone Ol 

Küresel bir karşılaştırmada, Japonlar çok uzun yaşıyor. Ortalama yaşam süreleri şu anda 84 yıl civarındadır. Dünya sağlık örgütü (WHO), Japon kadınlarının ortalama 87 yaşına bile ulaştığını bildirdi. Ve halkın çoğu yaşlılığa kadar formda, canlı ve sağlıklı kalır. Bu nedenle, Doğu Asya’dan bir veya diğer “sağlık hilesine” daha yakından bakmak mantıklıdır. Örneğin Japon su kürü.

Japon su kürü nedir?

Su tedavisi veya su diyeti olarak da adlandırılan Japon su kürü, özel bir içme kürüdür.

Alman Beslenme Derneği (DGE) , yaş grubuna bağlı olarak herkesin günde yaklaşık iki ila üç litre su içmesi gerektiğini  tavsiye ediyor.  Sonuçta, su olmadan çalışamazdık. Sonuçta vücudumuzun yüzde 50 ila 80’i sudan oluşuyor.

Uzak Doğu’dan gelen su diyeti etkili olduğu kadar basit: Her gün  belirli  bir  saatte belirli miktarda su içiyorsunuz. Japonlar yüzyıllardır bu tekniğe yemin ettiler. Şimdi size de su diyetini günlük hayatınıza nasıl entegre edebileceğinizi ve ne yapması gerektiğini anlatacağız!

Su diyeti süreci basit ve uygulaması kolaydır. Sadece aşağıdaki kuralları takip edin:

 1. Sabah kalktıktan hemen  sonra  aç karnına 4 bardak su içiyorsunuz  . Her bir bardak yaklaşık  150 ila 200 mililitre ılık veya ılık su içerir .
 2. Toplamda, sabahları  mümkünse küçük yudumlarda içtiğiniz  yaklaşık 600 ila 800 mililitre su alırsınız. Önemli : Su doğrudan buzdolabından gelmemeli , en az oda sıcaklığında olmalıdır .
 3. Şimdi dişlerinizi her zamanki gibi fırçalayın.
 4. Ardından  kahvaltınızı yemeden önce 45 dakika bekleyin.
 5. Kahvaltıdan sonra yaklaşık iki saat daha fazla sıvı alımından kaçınmalısınız .
 6. Günün ilerleyen saatlerinde, öğünleriniz arasında hiçbir şey yemediğiniz ve içmediğiniz en az iki saat olmalıdır. Düzenli içme molaları böbreklerinizi korumak için vardır.

Su terapisi nelere iyi gelir?

Taraftarlar su terapisine yemin ederler ve sadece birkaç gün sonra ilk sonuçları gördüklerini bildirirler. Örneğin, su diyetinin sadece 10 gün sonra gastrit veya kabızlığı iyileştirmeye yardımcı olduğu,  hatta acıyı tamamen ortadan kaldırdığı söylenir. Su kürü ayrıca aşağıdaki şikayet ve hastalıkları da hafiflettiği söylenmektedir:

 • menstrüel krampları
 • bronşit
 • İshal
 • baş ağrısı
 • taşikardi
 • mide sorunları
 • diyabet
 • yüksek kan basıncı

Japon su kürü gerçekten ne yapıyor?

Gerçek : Su , toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur . Ve özellikle geceleri vücudumuzun detoksifikasyonu tüm hızıyla devam ediyor. Bu, sabahları ilk iş olarak su içerseniz, vücudunuzun birikmiş toksinlerden ve kirleticilerden daha hızlı kurtulmasına yardımcı olursunuz . Bu , kendi vücudunuzdaki yenilenme ve arınma süreçlerini aktif olarak iyileştirir.

Su kürü ile vücudunuzu, dolaşımınızı ve metabolizmanızı da çalıştırırsınız. Bu, bağışıklık sisteminizi ve sağlığınızı güçlendirir . Midenizdeki ılık su ayrıca bağırsaklarınızı uyarır , bu da kabızlığı ve mide ekşimesini önler . Ve: Su , açlık hissini azaltır ve gün boyunca aşerme riskini azaltır . Sonuç? İçme kürü ayrıca kilo vermenizi ve fazla kiloları azaltmanızı kolaylaştırabilir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu