James Bond filminde kullanılan otomobil 25 yıl sonra bulundu

Abone Ol 

Otomobil çeyrek asır önce James Bond filmlerini aratmayacak kadar cüretkar bir soygunla ortadan kayboldu. Otomobilin bulunmasına yönelik inceleme yürüten yetkililerin aracın Orta Doğu'da olduğunu düşündüğü aktarıldı.

Çalınan değerli kültürel nesnelerin izini süren Art Recovery International'ın CEO'su Christopher Marinello; Dubai, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Bahreyn'de çalışmalar yürüttüklerini ancak soruşturmayı tehlikeye atabileceği gerekçesiyle aracın tam olarak nerede görüldüğünü açıklayamadığını söyledi.

James Bond filminde kullanılan otomobil 25 yıl sonra bulundu #1

“Gönüllü olarak ortaya çıkacağını umuyorum”

Değerinin 25 milyon dolardan (Yaklaşık 210 milyon TL) fazla olduğu düşünülen otomobile dair Marinello, “Bu ülkelerde büyük otomobil koleksiyoncuları bulunuyor ve otomobilin onlardan birinde olduğuna ve hatta birbirleri arasında el değiştirmiş olabileceğine dair istihbaratım var” dedi.

“Ben bir duyuru yapmak zorunda kalmadan önce otomobili elinde tutan kişinin gönüllü olarak ortaya çıkacağını umuyorum” diyen Marinello, “Çalınan ve yağmalanan nesnelerin sahiplerine doğru olanı yapmaları için her fırsatı tanımak benim politikam” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu