İyisiyle kötüsüyle yeni yılı anlatan sözler!

Bir yıl daha bitti. Geriye; beklentiler, umutlar ve hayaller kaldı... Artık geçmişi bir kenara bırakıp 365 günün ilk sayfasından itibaren dolu dolu yaşamak için harekete geçme zamanı!

Abone Ol 

1) Sezgilerine inan ve imkansızların üstüne düş!

Yüreğini sevinçle doldur ve yeni yıla, harika bir yılın seni beklediğini bilerek gir. Her şeyde en hayırlı olanın gerçekleşmesine tanık ol. Sana ne kadar harika bir yıl olacağını şimdiden söyleyebilirim. Ancak sen, Şükran dolu bir yürekle söylediklerimi kabullenip, sözüme olan inanç ve güveninle en hayırlı olanı bekleyene kadar, o gerçekleşmeyecektir. Onun gerçekleşmesine yardım etmen gerek. Harika vaatlerime sahip çıkmalı ve inanmalısın. Bu, aklını kullanarak inanmak meselesi değildir. Sezgilerinle, o en yüce olandan, Benden gelen içsel bilişle inanmalısın. Benim senden önce gidip ön hazırlıkları yaptığımı ve imkansız gibi görüneni mümkün hale getirdiğimi hayal et. En iyi ve mükemmel olan, yalnızca beni her şeyde en öne koyan ve Beni gerçekten seven ruhlar içindir…

Eileen Caddy / İçimdeki Kapıları Açmak

İçgüdünüzü Dinleyin: Sezgi Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

2) Yüklerinden kurtul ve kendini tanı!

“Bir yıl daha bitti… oturma odasının halısına yayıyorum geçirdiğim üç yüz altmış beş günü. Hayallerime hizmet etmeyen her şeyi ortaya döktüğüm bir ay. Kendime acıyan bir kurban olmayı reddettiğim gün. Bahçede uyuduğum o hafta. Kendimden duyduğum kuşkuyu boynundan kıskıvrak tuttuğum bahar. Nezaketine kanmayı bıraktım. Takvimi attım bir kenara. Bir hafta boyunca dans ettim ve öğrendim tekrar suyun yüzeyine çıkmayı. Yaz geldiğinde de söktüm aynaları duvardan. Artık fark edilmeye muhtaç görmüyordum kendimi. Tüm ağırlığı tarayıp attım saçlarımdan. Bir bir katladım iyi günleri ve arka cebime sakladım. Bir kibrit çaktım… Yaktım gereksiz her şeyi. Parlayan ateş ısıttı ayaklarımı. Bir bardak ilk su doldurup kapıyı çalan ocak ayı için arındım. İşte ben! Yeni bir yılda daha bilge ve daha güçlüyüm… ”

Rupi Kaur / Güneş ve Onun Çiçekleri

İçgüdünüzü Dinleyin: Sezgi Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

3) Tek başına kalmaktan korkma ve yalnızlık seni küçültmesin!

“Sırf, yılbaşı gecesi denilen o korkunç geceyi tek başıma geçirecek cesaretim olmadığı için gittiğim babaannemlerin evinde herkese katılmak için tombala oynarken çok eğleniyormuş gibi yaptığımı hatırladım.”

Orhan Pamuk / Kara Kitap

Sizin Sorun Dediklerinizi Tek Cümle İle Yerle Bir Edebilecek En Zor Zamanlarını Tek Başına Atlatan İnsan - Ekşi Şeyler

4) Kararlarına sadık kal ve gerçekleştir!

Sebatla temrin yapmak, başarının formülüdür… Uzun bir yolu, ancak gün be gün adım adım ilerleyerek kat edebiliriz. Yoksa, ömrü yılın ilk gününden ilerisine vefa etmeyen yılbaşı kararlarıyla kalırız.

Wilhelm Schmid / Kendiyle Dost Olmak

Yalnız Başına Seyahat Hakkında Her Şey | Tek Başına Seyahat Etmek

5) Farkındalığı takvimlerde değil kendi içinde hisset

“Senenin diğer günlerinden ne farkı var sanki? Tabiat onu herhangi bir şekilde ayırmış mı? Ömrümüzden bir sene geçtiğini göstermesi bile o kadar mühim değil; çünkü ömrümüzü senelere ayırmak da insanların uydurması… İnsan ömrü doğumdan ölüme kadar uzanan tek bir yoldan ibarettir ve bunun üzerinde yapılan her türlü taksimat sunidir…

Sabahattin Ali / Kürk Mantolu Madonna

Не смотрите долго в зеркало: какая примета является несомненным признаком опасности - ЗНАЙ ЮА

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu