İstenmeyen tüylerden kurtaran karışım

Rus kadınların yüzyıllardır kullandığı bu yöntemle tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Kadınların yüzyıllardır mücadele ettiği şey istenmeyen tüylerden kurtulmak. Bu konuda bir çok yöntem mevcut. Kimisi ağrılı, kimisi geçici, kimisi de pahalı olan bu yöntemlere bir alternatif de Rus kadınların yıllardır kullandığı karışım. Yalnızca iki malzemeyle hazırlanan bu karışımla tüylerinizden zahmetsizce kurtulabilirsiniz.

Malzemeler:

- 2-3 avuç kuru ceviz kabuğu
- 1 su bardağı su (Miktarları artırıp azaltabilirsiniz)

Yapılışı:

Uygulayacağınız bölgeye göre farklılık gösterecek miktarda kuru ceviz kabuklarını alın ve hem kendinize hem de çevrenize hiçbir zarar gelmeyecek bir yerde, tüm önlemlerinizi aldıktan sonra bu ceviz kabuklarını yakın. Ardından suyla karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı 12 saat boyunca bekletin.

Uygulanışı:

Bu karışımı uygulamak için öncelikle istenmeyen tüylerinizi almamış olmanız gerekiyor. Karışımı kurtulmak istediğiniz bu tüylerin üzerine bir pamuk yardımıyla yayın. 30 dakika bekletin ve daha sonra suyla yıkayın. Bu uygulamayı günde 3 defa, toplam 3 gün yapmalısınız. İstediğiniz sonucu almak için bu uygulamayı 1 ay ara vererek aynı şekilde tekrar edebilirsiniz.

Dikkat!

Bu yöntemi denerken dikkat etmeniz gereken nokta, ceviz kabuklarını yakarken çok dikkatli olmanız. Kendinize ve çevrenize zarar vermemek adına ceviz kabuklarını açık bir alanda, kontrollü bir şekilde yakmalı, yakarken içine tutuşmasını kolaylaştırmak için kağıt gibi farklı malzemeleri asla karıştırmamalısınız. Aynı şekilde uygularken cildinizde bir yanma, bir kızarıklık ya da başka bir rahatsızlık hissediyorsanız hemen karışımı cildinizden tamamen temizlemeli, rahatsızlığınız devam ediyorsa hemen ilgili doktora başvurmalısınız. Unutmayın ki bu karışım, bilimsel olarak kabul görmüş bir tedavi yöntemi değil, yüzlerce yıl öncesine dayanan geleneksel bir yöntem. Bu nedenle eğer cilt hassasiyetiniz, herhangi bir alerjiniz ya da başkaca bir cilt rahatsızlığınız varsa bu karışımı asla uygulamamalısınız.


Yorumlar

YORUM YAZ