İstanbul Fashion Week başladı

Türkiye’deki en önemli moda etkinliği olan İstanbul Fashion Week dün karma defile ile başladı.

Türk tasarımcı ve markaların yerli ve uluslararası platformda tanınması için oluşturulmuş, Türkiye'deki en önemli Moda etkinliği olan Istanbul Fashion Week dün 16:00'daki Karma Defile ile başladı. Moda ve hazır giyim sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı defile Tepebaşı'nda kurulan dev çadırda gerçekleşti. İTKİB ve İFW Komitesinden Hikmet Tanrıverdi, Süleyman Orakçıoğlu, Bahar Korçan gibi isimlerin yanı sıra Deniz Berdan, Serenay Sarıkaya, Melisa Çakarlar, Özge Ulusoy gibi isimler de davetliler arasındaydı. Toplam 3 genç tasarımcının arka arkaya koleksiyonlarını sergilediği Karma Defile'de İpek Arnas "yazlık örgü kıyafetleriyle” büyük alkış aldı.

"Yeni bir dalga”

Daha önce denenmemiş birçok örgü tekniğini, örgüde hiçbir zaman kullanılmamış hammaddelerle buluşturuyor. 2011 yaz sezonunda örgüye kazandırdığı saf pamuktan örülmüş giysilerden oluşmuş koleksiyonu gibi, 2012 yaz sezonunda da ilk kez keten ipliğini el örgüsünde kullanıyor. Yazın sıcacık turuncularını, pembelerini, metalik ve pastel renklerle harmanlayan "Yeni bir dalga” koleksiyonu retro kalıpları günümüzün modern yorumuyla buluşturuyor. İpek Arnas'ın yarattığı 2 Ters 1 Düz markasının 2012 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu olan "Yeni bir Dalga” markanın karakteristik yapısını devam ettirirken, kimliğine yeni bir soluk kazandırmaktan da geri kalmıyor.

Alışılmışın dışında tasarımlar

İpek Arnas Kocaeli Üniversitesi'nde İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, Lasalle International Academy'de moda tasarımı eğitimi aldı.Hazır giyimde Amerika ve Avrupa'ya üretim yapan bir tekstil firmasında spor ve otantik bir giyim markasının tasarım ekibinde yer aldı. Kendi markasını yaratma düşüncesine birbirinden farklı birçok ilgi alanı katkıda bulundu. Vintage dükkanlara olan ilgisi, dinlediği müzik tarzı, Uzakdoğu kültürlerine ve sürreal sanata olan merakı, kedilere olan sevgisi ve el emeğine verdiği değerle buluşunca ortaya benzerine az rastlanır, alışılmışın dışında tasarımlar çıkarttı. İşte bu markanın isminin çıkış noktası da çok kullanılan bir örgü tekniği olan "2 Ters 1 Düz”. Marka renkli eğlenceli duruşuyla, modasını kendisi yaratan, sokak modasına yön veren, tarz sahibi kişiler için yeni bir alternatif olma yolunda ilerliyor.

Yorumlar

YORUM YAZ