İstanbul’da kahveye doyamayacağınız mekanlar

Kahve tutkunlarının seveceği kahve mekanlarını sizler için derledik... Afiyet olsun :)

Hatr-ı Kahve

İstanbul'un eski semtlerinden biri olan Üsküdar'ın Bağlarbaşı caddesinde bulunan Hatr-ı Kahve geçmişin otantik eşyalarıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Her bir metrekaresi itinayla yapılmış, antika eşyalarla donatılmış Hatr-ı Kahve sizleri o çok özlediğiniz eski günlere bir zaman yolculuğu yaptırıyor. Çalışanların size olan ilgisi ve samimiyeti sizi evinizde gibi hissettiriyor. Size sundukları enfes ürünlerinin hepsi sempatik mutfaklarından çıkmaktadır. Bir kahve içelim dediğiniz zaman düşünebileceğiniz mekânların başında gelebilir.

Moc Nişantaşı

Nişantaşı'nın en en ünlü butik kahvecilerinden olan Moc, müşterilerine dünyanın farklı bölgelerinden toplanmış, 12 kahve çekirdeğini harmanlayıp sizlerin beğenisine sunmakta. Zincirleşmiş kahve dükkânlarının aksine sizlere daha iyi bir kahve deneyimi sunan bu butik dükkan çalışanlarının güler yüzlülüğüyle sizlere kapılarına açmakta.

Just Coffee Beşiktaş

İstanbul'un eğlence denildi mi listenin başında gelen semtlerden olan Beşiktaş'ta bulunan 3 katlı şirin bir dükkân olan Just Coffee zengin kahve menüsüyle müşterilerine hizmet vermekte. Alışılagelmişin dışında farklı kahve türlerini de menüsünde bulunduran Just Coffee kahveleriyle, kahve tutkunu müşterilerini bir yudumla astral kahve seyahatine çıkarmakta.

Wallter's Coffee Roastery

Dünyaca popüler olan Amerikan yapımı Breaking Bad dizisinin bir bölümünde konuk oyuncu gibi hissedeceğiniz bu tema kafe sizlere kahve deneyiminin yanında sizlere kimya dersiyle orantılı eğlenceli bir kahve yapımı dersi de sunmakta. Breaking Bad konseptiyle eğlenceli bir mekân olan Walter's Coffee tabii ki de farklı kahveleri de siz kahve severlere sunmakta. Kahvenizi içerken sizlere verilen sarı tulumla kimyager edasıyla farklı bir deneyim yaşatmakta.

The House Cafe

Diğer zincirleşmiş kahve dükkânlarına nazaran biraz daha samimi ve sempatik durmakta. Hizmete sunduğu ürünleriyle farkını ortaya koyan House Cafe servis hızıylada müşterilerinin yüzünü güldürmekte ve müşterilerinin diyaloglarını konuşulacakları aksatmamaktadır.

Şairler Kahvesi

Edebiyat ve kahve tutkunlarının uğrak noktası olan Şairler Kahvesi servis edilen çayların ve kahvelerin yanına koyulan şiirlerle isminin hakkını veren kafelerin başında geliyor. Farklı bir konsepte sahip olan Şairler Kahvesi çayların ve kahvelerin yanına koyulan şiirlerin yanı sıra, şiir seveler için en güzel şiir olarak kabul edilen şiirleri de duvarlarda ve masaların üstüne de yazmıştır. Duvarlardaki ünlü edebiyatçıların resimlerini ve en ünlü sözlerini de görmekteyiz. Ambiyans olarak kendinizi şiir cennetinde görebileceğiniz bu mekâna uğramanızı da tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

YORUM YAZ