İspanya'da yaz tatili için en güzel şehirler

Prontotour.com, uygun fiyatlı İspanya turlarını açıkladı.

Tatil, hafta sonu gezisi, kültürel, spor veya aktiviteler için en çok gidilen ülkelerden biri İspanya'dır. Özellikle yaz aylarında tercih edilen İspanya'da unutulmaz tatil anıları biriktirilir. En çok UNESCO kültür mirasına sahip olan ülkelerin başında gelen İspanya'nın birçok tarihi şehri vardır. Çeşitli manzaralar ve ünlü sanat eserleri gibi birçok gezilecek yer mevcuttur. Kültürel gezinizi en dolu şekilde yaşamak için doğru bir rota planı yapmak gerekir. Bunun için İspanya'nın şehirlerini iyi tanımak, buna göre de İspanya turu seçimi veya rota planlaması yapmak şarttır.

Uygun fiyatlı İspanya turları için tıklayın! İspanya turları, birden fazla şehri kapsayan bir gezi rotasıyla birlikte uzman rehber, konaklama ve ulaşım gibi hizmetleri içerir.

Barselona

Barselona

İspanya'ya yapılan gezilerde en çok tercih edilen şehirlerin başında Barselona gelmektedir. Barselona takımı ile üne kavuşmuş olsa da, turizm konusunda da oldukça zengindir. Tüm zenginlikleri barındıran Barselona'da birçok tarihi mekânı gezerek keyifli anlar geçirebilirsiniz. Harika bir yaz tatili geçirmenizi sağlayacak muhteşem plajlara ve gece hayatına sahiptir. Katalan kültürünü keşfetmeye hazır olun!

Sevilla

Barselona'dan sonra en çok ilgi çeken şehirlerin biri de Sevilla'dır. Sevilla'da bulunan Al Hamra Sarayı şehrin simgesi haline gelmiştir. Her gün yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan bu sarayda tarihi dokuları inceleyebilirsiniz. Sevilla'da Gradana ve Cordoba bölgelerine yapılacak olan kapsamlı geziler ile buraların en önemli simgeleri ile sembollerini görebilirsiniz.

Madrid

Madrid

İspanya'nın başkenti Madrid, en fazla turist çeken şehirlerden biridir. İspanya'nın en büyük şehri olan ve başkent olması nedeni ile bölgeye yapılan yatırımlar çok fazladır. Bu nedenle Madrid'de gezilecek ve görülecek birçok yer vardır. Kralların şehri olarak bilinen Madrid, ihtişamlı sarayları ve özel mekânları ile gezilmesi gereken noktalardan biridir. Ayrıca alışveriş caddeleriyle de alışveriş tutkunları için birçok seçenek sunar.

Ibiza

Parti ve eğlence denildiğinde akla ilk gelen İspanyol destinasyonu İbiza'dır. Havayollarının bu şehirde gelişmiş olması nedeni ile uçak ulaşımı kolay bir şekilde sağlanır. Eşsiz gece hayatı ile ünlü olan Ibiza, beach partileri ile de meşhurdur. İspanya tatilinde deniz, güneş ve kum isteyen kişilerin tercihi Ibiza olmalıdır.

Mallorca

İspanya'nın en büyük adası olan Mallorca, doğa güzellikleri ile eğlenceyi aynı anda sunar. Avrupa'da görebileceğiniz en güzel denizi olan ada burasıdır. Tertemiz denizi ve derin İspanyol kültürünü yaşatan halkı burayı önemli bir turistik nokta olarak korumaya devam eder.

Valencia

Valencia

Madrid ile Barselona'dan sonraki en büyük 3.şehir Valencia'dır. Madrid'e uzaklığı 4 saat olan şehrin güzel bir denizinde unutulmaz yaz tatili geçirmek mümkün. Portakalları ile meşhur olan şehir diğer İspanya şehirlerine göre daha ucuzdur.

Salamanca

Castilla'nın tarihi başkenti olan Salamanca, İspanya'nın farklı bir yönünü sergiler. Plazo Mayor, şehrin merkezi olarak kabul edilir ve herkesin buluşma noktasıdır. Barları ile meşhur olan şehirde caddeler tıka basa dolar. Akıcı İspanyolca öğrenmek için ideal şehirlerden biridir.

Bilbao

İspanya'daki kültür ve sanat şehirlerinden Bilbao, huzur dolu olan şehir yapısının yanı sıra kitap ile kütüphanelere çok değer vermektedir. Sanatseverler için etkileyici müzelere sahip olan şehirde modern yüzlü yapıtları görmek mümkün.

Santiago de Compostela

İspanya'daki özerk olan Galiçya'nın başkentidir. Tarihi şehir merkezi ve katedrali ile UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan bir şehirdir. Avrupa'nın en güzel ve en etkileyici katedralleri buradadır. Parkları ve heykelleri de güzel ola şehir, yaz tatillerinde gezilebilecek özel şehirlerden biridir.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ