İspanya'da Can Yaman izdihamı

Bir televizyon programına konuk olmak için İspanya’ya gelen oyuncu Can Yaman’ı havalimanı terminalinde yaklaşık 2 bin İspanyol hayranı karşıladı.

Sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla Yaman'ın Madrid'e geleceğini öğrenen çok sayıda İspanyol, sabah erken saatlerde terminale gitti. Can Yaman, Madrid havalimanında kendisini bekleyen kalabalığın arasından polis eşliğinde geçti.

İspanya'da son dönemlerde çok revaçta olan Türk dizilerini takip eden ve 'Erkenci Kuş' ile 'Dolunay' dizilerinde oynayan Can Yaman'a özel hayranlık duyan İspanyollar, Türk aktörü görmek için Madrid havalimanına akın etti.

19 saat beklediler

Can Yaman'ın İspanyol hayranlarından Cristina, AA muhabirine, "Asturias, Cadiz, Valensiya, İspanya'nın her yerinden yüzlerce kişi Can Yaman'ı görmek için buraya geldi, onu çok seviyoruz. Biz dört arkadaş havalimanında sabahladık, 19 saattir bekliyoruz." ifadelerini kullandı. "Alicante'den sabah çok erken yola çıkıp 6 saat araba kullanarak geldim." diyen Maria ise tek arzusunun sadece oyuncu Can Yaman'ı görmek olduğunu söyledi.

Sevgi dolu pankartlar

Madrid Barajas Adolfo Suarez Havalimanındaki birinci terminalin çıkışını dolduran Yaman'ın İspanyol hayranlarının, kalp şeklinde ve 'Can' yazılı balonlar taşıdığı görüldü. İspanyol ve Türkçe 'Hoş geldin', 'Sen en iyisinin' yazılı pankartlar taşıyan Yaman hayranları, Facebook'ta 5 ay önce açtıkları 'Can Yaman hayranları' sayfasının şimdiden 8 bin üyesi olduğunu belirtti.

Takviye ekiplerce çıkarıldı

Bu arada Yaman hayranlarının sayılarının çok fazla olması nedeniyle havalimanındaki özel güvenlikçilerin yanı sıra İspanya ulusal polisi ve jandarma da takviye olarak geldi. Kapıların açılıp Can Yaman'ın çıkışıyla yaşanan izdihamı önlemek için güvenlik koridoru oluşturan İspanyol polisi, Türk aktörü koşarak havalimanından çıkardı. Bu sırada bazı kadın hayranların fenalık geçirdiği görüldü.

Havalimanı dışında özel araca bindirilen Can Yaman, polis aracı eşliğinde oteline gitti. İspanya'da Mediaset televizyon grubunun magazin programlarına konuk olacak Yaman, pazartesi ve salı günü röportajlar vererek, hayranlarıyla buluşacak.

Yorumlar

YORUM YAZ