Islık çalarak stresinizi azaltın

İngiliz bilim adamlarının yaptıkları açıklamaya göre ıslık çalmaktan tutun da kendi kendinize sarılmanıza kadar birçok yöntem sayesinde stresten kurtulabilirsiniz.

Stres insanların sağlığını direkt olarak olumsuz etkileyen bir problemdir. Migrenden tutun da akciğer kanserine neden olabilir. Sağlığa bu kadar zararı bulunan stresle baş etmek aslında (İngiliz bilim adamlarına göre) zannettiğinizden çok daha kolay. Stresinizi atmak için;

Şarkı söyleyin/mırıldanın

Stres anında yükselen tansiyonu dengelemek için şarkı söyleyin ya da mırıldanın. İsterseniz ıslık da çalabilirsiniz. Dejarz olarak rahatlayacaksınız.

Ellerinizi ılık suyla yıkayın

Vücudun sıcaklık algılamak adına kullandığı ''sensör''lerden biri de elleridir. Stres anında yükselen vücut sıcaklığınızı dengelemek ve sakinleşmek anında ellerinizi ılık su ile yıkayın.

'Komik surat' yapın

Stres anında kendinizi kasmak ve karşınızdaki insanı germek yerine rahatlatın. Örneğin sevgilinizle tam hararetli bir kavga başlamadan önce (çok fazla abartmadan) komik bir surat yapın. Bunu başarabilirseniz ortam yumuşayacaktır.

Ayakkabılarınızı çıkartın

Vücudun içerisinde stres yüzünden biriken elektiriği toprakla temas ederek atabilir, rahatlayabilirsiniz.

Kendinize sarılın

Kendinizi kötü hissettiğiniz anda kimse yoksa, kendinize sarılın. Kendinizi sevmenin iyileştirici gücünü göreceksiniz.

Yorumlar

murat uzun 25-07-2015 14:04:38

ıslık çalınan yere şeytan gelir ıslık şeytanın davetidir

yalovalı 01-05-2015 18:11:21

saçmalamayın..... illaki din dışı işleri yaymak için elinizden geleni yapıyorsunuz.

YORUM YAZ