Işıl ışıl saçlar için doğal çözüm: Aspirin

Aspirin ile şaçlarınzla ilgili yaşadığınız birçok soruna çare bulacaksınız.

Saçlarımız uyguladığımız işlemlerden sonra yıpranıyor. Keşke hem bunca işlem uygulasak hem de saçlarımız hala ışıl ışıl olabilse değil mi? Aslında mümkün, üstelik doğal bir çözümle. Aspirin ile saçlarınız ışıl ışıl parlayacak.

aspirin ile doğal saçlar

Aspirinin saça nasıl doğallık verir

- Özellikle açık renk saçlara sahipseniz klorlu su, güneş ışınları gibi birçok sebepten saçınızın rengi daha da açılır. Bu durumu doğal yoldan toparlamak için birkaç aspirinin ılık suda çözülmesini bekleyin. Çözünen karışımı saçınıza uygulayın ve 15 dakika beklettikten sonra durulayın.

- Saçlarımızdaki en büyük şikayetlerimizden biri de kırıklardır. Aspirindeki salisilik asit, saçtaki kırıkları azaltır ve saçın daha parlak olmasına yardımcı olur. İlk maddedeki işlemi kırıklar için de uygulayabilirsiniz.

- Bir diğer kabus da kepekler... Şampuanınıza aspirin ekleyerek kepek oluşumunu engelleyebilirsiniz. Aspirindeki salisilik asit kafa derisindeki ölü deri hücrelerini çözerek kepekleri azaltacaktır.

Ancak burada bir püf noktamız var: Saç derinizdeki doğal yağları kaybetmek istemiyorsanız, aspirini ayrı şekilde kullanın. Şöyle ki; haftada bir ezilmiş birkaç aspirini o günlük şampuanınıza ekleyin.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ