Inverting Anna’nın gerçek yalanları!

Abone Ol 

Netflix dizisi ‘Inverting Anna’ yayınlandığı günden bu güne listelerden düşmüyor. Tek oturuşta bitirdiğimiz mini dizi hakkında farklı bir bakış açısıyla izlemenize yardımcı olacak birkaç ilginç bilgi verelim.

‘Inverting Anna’ New York sosyetesini kendisine hayran bırakırken aynı zamanda paralarını da çalan Instagram efsanesi ‘Alman mirasyedi’ Anna Delvey Sorokin’in gerçek hikayesine dayanıyor. Anna Sorokin dolandırıcılık yapmak için Alman mirasyedi olarak sahte kimliğini nasıl kullandığı ve nasıl ün kazandığını anlatıyor.

Netflix, Anna Sorokin’e hayatını diziye çevirebilmek için 320 bin dolar ödemiş ve bu para çeşitli cezaları ödemek için bölünmüş.

Dizinin mahkeme sahnesinde gerçek hayatta Anna Sorokin’in giydiği kıyafet birebir kopyasıymış!

Gerçek Anna’nın arkadaşlarının da sosyal medya hesaplarını karıştırarak giydikleri kıyafetleri ve tarzları not etmişler. Bu yüzden sadece kostüm araştırma süreci iki ay sürmüş!

Gerçek Anna’nın Instagram fotoğraflarından oluşan duvarını da birebir kopyalamışlar.

İnanılması güç ama Anna karakteri için toplamda 3 binin üzerinde kıyafet ve kombin hazırlamışlar!

Anna’nın tasarımcılarının dediğine göre “Anna’nın kombinlerini birkaç ünlü markayı karıştırarak yarattık çünkü gerçek moda hayranları, kıyafetleri tıpatıp podyumda gördükleri gibi giymezler.” Dizinin sonlarına doğru Anna’nın kıyafetlerinin biraz daha lüks olmaya ve ‘açılmaya’ başladığını görüyoruz.

Anna 2019’da tutuklanmasının ardından Şubat 2021’de serbest bırakılmış.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu