İnternetten de takip edilebilen kitap: 1 Kadın 2 Salak

Türkiye’nin ilk mobil etkileşimli kitabı "1 Kadın 2 Salak" çıktı!

Okuyan Us'un "Dizüstü Edebiyat" serisinin yeni kitabı "1 Kadın 2 Salak", güzel ve akıllı 1 Kadın'ın ve tehlikeli 2 Salak'ın başrollerinde olduğu romantik bir gerilim. Aynı anda, aynı kadına aşık olan iki arkadaşın, aşkla, rekabetle, ihanetle, gururla imtihanı. Kitabın iki kahramanı Massimo ve Mesut, yaşananları kendi gözlerinden anlatıyor, aynı sahneye doğrultulmuş iki kamera gibi ayrıntıları takip ettiriyorlar.

Ne zaman ne olacağı belli olmuyor, bir yanda gülerken diğer yanda meraktan çatlıyoruz. Massimo her bölüme bir günahla başlıyor, 7 günahı işlenebilecek en absürd haliyle karşısımıza koyuyor. Mesut ise her bölüme bir "90'lar Türkçe Pop" klasiğiyle başlıyor. Birbirinden farklı iki karakter, aynı kadına, Eylül'e aşık oluyor. Peki Eylül kimi seçecek? Bu masadan kim mutlu ayrılacak?

Fatih Aker twitter'da @mesutbahtiyar olarak biliniyor. Aynı zamanda internetin en meşhur sitelerinden www.alkislarlayasiyorum.com'un sahibi. Livio Jr. Angelisanti ise @varmicaycen olarak biliniyor. İkisi de her gün binlerce kişi tarafından takip ediliyor. İki yazarın bu karşılıklı kurgusunun sürükleyiciliğine kapılacaksınız.

Türkiye'nin ilk mobil etkileşimli kitabı

Okuyan Us, bu yeni kitapla bir ilki denemiş. Okur, Fatih ve Livio'nun macerasına tat katan ayrıntılara müzik, fotoğraf, video ve konum bilgisi olarak ulaşabilecek. Bigumigu (bigumigu.com) desteği ile gerçekleştirilen bu uygulamada, kitabın sayfaları arasına yerleştirilen barkodları, cep telefonlarınızın kamerasıyla okutarak internet üzerinden sürpriz içeriklere ulaşabiliyorsunuz. Kahramanların o an dinlediği şarkıyı Youtube üzerinden dinleyebilir, bulundukları mekanları Foursquare üzerinden görebilir, bahsettikleri filmlere, sahnelere, reklamlara kısacası internet üzerinden ulaşabileceğiniz her türlü eğlenceye bu linkler aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca kitabın sonu da bir video halinde karşısınıza çıkıyor.

Mobil etkileşim uygulamasını QR Code teknolojisiyle gerçekleştiren Okuyan Us, "Bit.ly" sitesi aracılığıyla her linke ait bir barkod oluşturmuş. Bit.ly sitesi aynı zamanda bu linklerin ne zaman, nereden, ne kadar tıklandığına ait veriler de vererek istatistikler sunuyor. Okuyucuların bu deneyimi ne ölçüde kullandığını da bu şekilde takip edilebiliyor.

Kitabı okumak için bu barkodlara ihtiyacınız yok aslında, uygulama sadece eğlenceyi artırmak amaçlı yapılmış. Bu kodları okutacak teknolojiye sahip telefonları olmayan okuyucular için de kitabın arkasında linkler açık bir şekilde yer alıyor.

1 Kadın 2 Salak
Fatih Aker - Livio Jr. Angelisanti
Okuyan Us
Fiyatı: 16 TL

Yorumlar

YORUM YAZ